Fotbalová nadvláda nad Prahou trvá. Ekonomka vyhrála UniCup

23. 4. 2016 | | Sport UniCup

Konečně se fotbaloví fanoušci z ekonomky dočkali. UniCup, fotbalová bitva univerzit, dorazila na stadion FK Viktoria Žižkov. Brány stadionu se včera otevřely kolem čtvrté hodiny odpoledne. Zeleně oblečenými příznivci se to na Žižkově jen hemží, snad dorazí i ekonomové. Počasí fotbalovému turnaji přeje, pivo teče proudem, všichni očekávají půl pátou, kdy vypukne semifinále ČZU proti VŠE.

Početný kotel ČZU se s příchodem hráčů probouzí a začíná fandit. Příznivci ekonomů se začínají trousit do kotle. S dalšími minutami cítí podporu i fotbalisté VŠE. I když jsou fanoušci VŠE početně znevýhodněni, podporují reprezentaci, jak to jen jde. Bohužel z první vstřelené branky se raduje zemědělka. „Hoši, bojovat, hoši, bojovat,“ křičí příznivci ekonomů.

Foto: Filip Kubus

Po několika minutách… gól! Skóre srovnává Filip Labuda. I přes zdravotní problémy se střelecky prosazuje a drama pokračuje! Vzhledem k tomu, že se hraje zkráceně, je každý souboj na hřišti o to důležitější. „Gól,“ nese se menším kotlem podruhé. Střelec první branky ekonomů se prosazuje znovu a VŠE je k finále zase o kousek blíž. Ale přeci jen je to pouze o branku. Na konečný stav 3:1 upravuje skóre Lukáš Vraštil. První krok ekonomové zvládli – teď jen čekat, proti komu nastoupí ve finále: ČVUT nebo UK.

Správný kapitán musí tým zachránit

O vítězi se rozhodne mezi ekonomkou a Univerzitou Karlovou. Jedná se o těžkého soupeře. Ví to nejen příznivci VŠE, ale také kluci na hřišti. Mezi fanoušky se přidaly i opory loňského fotbalového týmu: bývalý kapitán Luboš Morkus, Petr Pražák a David Eppert. O to mohutněji se během finále fandí! „Gól,“ nese se stadionem. Ekonomka se ujímá vedení! Neuvěřitelné. Filip Labuda má dneska střeleckou mušku, připisuje si další branku. Hned je v kotli veseleji, zapalují se dýmovnice a podpora spolu s dýmem jen stoupá. Ze hřiště odchází za bouřlivého potlesku Lukáš Dejl. Fotbalista, který s Lubošem reprezentaci na ekonomce založil a v loňském roce ji dovedl k titulu akademických mistrů České republiky, si pro dnešek své odvedl. Po několika minutách nám ale zmizí úsměv z tváře. Karlovka vyrovnává.

Keywords: Praha;unicup;V¦E

Čas ještě zbývá, remíza nemusí trvat věčně. Minuty ubíhají jedna za druhou, fanoušci se modlí, aby nerozhodovaly penalty. Ekonomy začíná podporovat i zbylý kotel zemědělky. Ekonomka jde v posledních minutách základní doby kopat přímý kop. Pokud se dobře zahraje, může to znamenat vítězství a postup na akademické hry do Pardubic. Nakonec se k míči postaví ten nejpovolanější: kapitán reprezentace David Podzimek. Nervozita by se dala krájet. David se rozebíhá, střílí a míč je v bráně! VŠE vede nad UK 2:1!

Do konce teď už zbývá jen několik minut. Pak se ozve hvizd rozhodčího. Vyhráli jsme! Všichni děkují fotbalové reprezentaci a hlavně Davidovi Podzimkovi, který jako správný kapitán podržel tým v té nejdůležitější chvíli. Euforie z vítězství je nepopsatelná! I nefotbaloví fanoušci se radují. Poté se kotel přesouvá za reprezentanty na hřiště. Pohár je pěkně těžký, ale nejdůležitější je, že jsme ho vyhráli my. Obhajoba titulu akademických mistrů ČR je zase o kousíček blíž. Tak ještě jednou – HOŠI, DĚKUJEME!

Více fotografií najdete na našem Facebooku v neděli.

Foto: Filip Kubus

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: