Fotbalový Pohár rektora pro FC Yahman

9. 5. 2007 | | Sport

V úterý 24. dubna začal fotbalový turnaj Pohár rektora VŠE. Byl to již druhý ročník pořádaný pod záštitou školy. Oproti loňskému roku se změnilo místo konání turnaje, areál pod kolejemi na Jižním Městě vystřídala umělá trávě třetí generace v areálu SŠ Schulhoffova na Hájích. Hráli se dvě skupiny na dvou hřištích zároveň.

V úterý 24. dubna začal fotbalový turnaj Pohár rektora VŠE. Byl to již druhý ročník pořádaný pod záštitou školy. Oproti loňskému roku se změnilo místo konání turnaje, areál pod kolejemi na Jižním Městě vystřídala umělá trávě třetí generace v areálu SŠ Schulhoffova na Hájích. Hráli se dvě skupiny na dvou hřištích zároveň.

V úterý bylo přihlášeno deset týmů a ty se rovnocenně rozdělili do dvou skupin.Ve skupině A se představil obhájce trofeje tým FC YAHMAN jehož herní projev zpočátku nebyl tak výrazný, Tým Studentského listu
se ze skupiny neprobojoval...leč s přehledem postoupil do čtvrtečního finále. Druhým postupujícím byl celek DIETTER GHETO. Ve skupině B se sešla většina týmů pamatujících loňský ročník. Ze skupiny B šli do vyřazovacích bojů týmy KOSTELEC a SPARTA BLANICE. Ve středu se hrálo už od rána a konkurence byla ještě tvrdší, protože ve skupině C hrálo 7 týmů a ve skupině D 6 týmů, přičemž postupovali vždy jen dva nejlepší. Ve středu se do turnaje zapracoval další prvek a sice aktivní účast profesionálních rozhodčí, což určitě přispělo ke zvýšení kvality turnaje. V této skupině se sváděl opravdu tvrdý souboj o postup a  ani 12 bodů týmů 1.FC VELBLOUD a VALIČOVÁ na postup nestačilo. O bod více ukořistily týmy FC WARRIORS a FELIX CLUB a postoupili do čtvrtečních bojů. Ve skupině D hrálo 6 týmů. V této skupině hrálo i několik týmů vytvořených ze zahraničních hráčů, ale takových úspěchů jako loni tyto týmy nedosáhli. Nakonec tato skupina byla hodnocena jako nejslabší a postoupili z ní týmy NASTUPUJÍCÍ GENERACE a COCO MOLIDOS.

Třetí a závěrečný den turnaje začal až v 10 hodin. A na pořadu dne bylo nelítostné čtvrtfinále. Začali FC WARRIORS proti DIETTER GHETO. Zápas po výsledku 1–1 v základní hrací době došel až k penaltovému rozstřelu. Hráči WARRIORS měli pevnější nervy a postoupili. Druhé čtvrtfinále bylo zřejmě nejsilněji obsazené. Střetly se týmy FC YAHMAN a FELIX CLUB. FELIX CLUB jako jeden z mála týmů dokázal držet krok a sehrát vyrovnanou partii (2–2) s FC YAHMAN, ale štěstíčko se přiklonilo na stranu FC YAHMAN při dalším penaltovém rozstřelu. Ve třetím čtvrtfinále nastoupili proti sobě NASTUPUJÍCÍ GENERACE a SPARTA BLANICE. Jako jediné nedospělo do penaltového vyvrcholení. NASTUPUJÍCÍ GENERACE vyhrála 2–1, nutno podotknout, že s notnou dávkou štěstí. Poslední čtvrtfinále sehráli celky KOSTELCE a COCO MOLIDOS, bylo asi nejnudnější a skončilo 0–0. COCO MOLIDOS zvládli lépe pokutové kopy a postoupili. Pro KOSTELEC, jenž v celém turnaji v normální hrací době neinkasoval, turnaj skončil.

První semifinále svedlo proti sobě týmy FC YAHMAN a NASTUPUJÍCÍ GENERACI a zde se projevili snaha týmu FC YAHMAN obhájit loňské prvenství. Svého soupeře převálcovali 4–1 a bezpečně si zajistili finálovou účast. FC WARRIORS a COCO MOLIDOS se střetli ve 2. semifinále. Jasným favoritem byli WARRIORS nicméně COCO MOLIDOS začali velmi dobře, nastřelili dvě tyče a vytvořili si další vyloženou šanci, ale zde v klíčovém zákroku zazářil golman Jan Ropický a svůj tým podržel. Ve zbytku utkání už se WARRIORS přeci jen prosadili a nakonec po výsledku 5–0 postoupili do velmi očekávaného finále.

V zápase o třetí místo, který v normální hrací době skončil 1–1 rozhodli pro sebe v druhém penaltovém rozstřelu dne tým COCO MOLIDOS. Pro NASTUPUJÍCÍ GENERACI mohl být útěchou zisk individuální ceny – nejlepšího střelce Tomáše Choutky.

Do finále celého turnaje postoupili obhájci trofeje FC YAHMAN a nováčci na turnaji FC WARRIORS. Od začátku finále tým FC YAHMAN svého soupeře přehrával. Snad nejpohlednější akci celého turnaje předvedl nejlepší hráč turnaje Tomáš Kasman, když obešel soupeře a nádhernou střelou zakončil do horního rohu branky. Celku FC WARRIORS se podařilo vyrovnat, ale nadále si udržoval převahu FC YAHMAN a protože z několika šancí jednu proměnil, zvítězil ve finále 2–1 a obhájil vítězství i před zraky zástupce vedení školy prorektorem Prof. Soukupem.

FC YAHMAN

Sílu tohoto týmu poznalo na vlastní kůži i mužstvo Studentského listu, když si po jednoznačném průběhu odneslo pětibrankový příděl. Ostudou však turnaj pro SL neskončil. V úterní skupině jsme obsadili uspokojivé třetí místo.

Celkové pořadí:
FC YAHMAN
FC WARRIORS
COCO MOLIDOS
NASTUPUJÍCÍ GENEREACE
KOSTELEC
FELIX CLUB
SPARTA BLANICE
DIETTER GHETO

Nejlepší hráč: Tomáš Kasman z týmu FC YAHMAN
Nejlepší střelec: Tomáš Choutka z týmu NASTUPUJÍCÍ GENERACE (11gólů v 8 zápasech)
Nejlepší brankář: Jan Ropický z FC WARRIORS

Zhodnocení organizátorů:
Jak by znělo hodnocení organizátorů? V turnaji se za rok udělalo několik pozitivních změn. Zúčastnilo se ho o jeden tým méně ale celkově si zahrálo více hráčů – toto číslo se přiblížilo hranici 190 účastníků. Turnaj se odehrál na umělé trávě třetí generace, čímž se splnila jedna z největších kritik z loňska, že kvalita hrací plochy klesala. Co vyšlo lépe a nedá se ovlivnit je počasí – loni to nebylo nic moc, ale letos vyšly všechny tři dny nádherně a sice někdy bylo až moc vedro, ale určitě lepší než když prší. Mrzí nás, že už první den se nepodařilo, aplikovat profesionální rozhodčí, ale druhý a především třetí den odvedli kvalitní práci.
Na úplný konec bych chtěl poděkovat všem partnerům (Česká spořitelna, CTVS na VŠE, FIMEX, RADAVA) a lidem, co nám pomáhali a díky nimž se turnaj uskutečnil.
Sportu zdar a fotbalu zvláště a za rok opět na shledanou!!!

Mohlo by vás zajímat: