FPH se opět umístila v žebříčku Financial Times. Jako jediná fakulta z ČR

14. 9. 2016 | | Studentský život, Zprávy ze školy srovnání škol

Fakulta podnikohospodářská (FPH) se umístila na 81. příčce v žebříčku Master in Management Ranking 2016 sestaveném Financial Times. Unikátem tohoto ocenění je skutečnost, že magisterský studijní program Podniková ekonomika a management je v daném porovnání jediným českým programem.

Podnikohospodářská fakulta zahájila nový akademický rok dalším úspěchem. Vedle toho, že se stala nejoblíbenější fakultou na Vysoké škole ekonomické v Praze, jak jste se mohli dočíst v našem článku, svou pozici obhájila i v porovnání Financial Times. Nutno ale konstatovat, že magisterský program naší univerzity si pohoršil z loňského 72. místa na letošní 81. místo. Nicméně pokaždé byl z České republiky programem jediným.

Jednotlivé studijní programy jsou posuzovány na základě 22 kritérii. Každé z nich má rozdílnou váhu, jedná se například o průměrný plat, uplatnění na trhu práce, podíl žen na akademické půdě, ale i podíl zahraničních studentů, či nabídka stáží.

V porovnání bylo hodnocených celkem devadesát škol z 25 zemí. Jasnou jedničkou mezi školami je University of St. Gallen ve Švýcarsku. Na druhém místě najdeme HEC Paris ve Francii a na třetím skončila rovněž francouzská Essec Business School. Jejich pozice se ve srovnání s minulým rokem nezměnila.

Naopak, mezi posledními v porovnání skončila Southwestern University of Finance and Economics v Číně a dvě britské školy Adam Smith Business School, University of Glasgow a Henley Business School.

Žebříček škol, zkrácená forma

2016 2015
Prvních pět Prvních pět
1. University of St. Gallen (Švýcarsko) 1. University of St. Gallen (Švýcarsko)
2. HEC Paris (Francie) 2. HEC Paris (Francie)
3. Essec Business School (Francie) 3. Essec Business School (Francie)
4. ESCP Europe(Francie, Velká Británie, Německo, Španělsko, Itálie) 4. CEMS
5. Rotterdam School of Management, Erasmus University ( Nizozemsko) 5. Rotterdam School of Management, Erasmus University (Nizozemsko)
Posledních pět Posledních pět
 86. DCU Business School (Irsko) 76. Burgundy School of Business (Francie)
87. National Sun Yat-sen University (Thaiwan) 77. ESC Clermont (Francie)
88. Adam Smith Business School, University of Glasgow (Velká Británie) 78. Politecnico di Milano School of Management (Itálie)
89. Henley Business School ( Velká Británie) 79. Aarhus BSS (Dánsko)
90. Southwestern University of Finance and Economics (Čína) 80. University of Exeter Business School (Velká Británie)

Zdroj: Financial Times, pozn.: v roce 2015 vyhodnocoval řebříček pouze osmdesát univerzit

ČTĚTE TAKÉ:

 

Mohlo by vás zajímat: