Gaming, propagace Česka ve světě nebo kobky na Náplavce – akce v šestém týdnu školy

20. 10. 2019 | | Studentský život, Zprávy ze školy kobky-náplavka

Pravidelný přísun eventů na naší škole a na zajímavých místech v Praze vám opět servírujeme v přehledném článku. Zavítejte na výstavu známé ilustrátorky Elišky Podzimkové, navštivte Náplavku nebo si zahrajte na LAN party. Nabídka je široká, počasí stále příjemné a byla by škoda sedět doma nebo zůstat na koleji.

Pondělí 21. října

Hned z kraje týdne si studentský spolek 4FIS připravil pro nadšence PC her LAN party s hrou Call of Duty 2. Jestli jste i vy s touto klasikou strávili nejeden večer, stavte se v pondělí v 18:00 v NB473. Interní síť zajištěna, takže vám stačí notebook a dobrá nálada!

Pokud by vás nelákal gaming, můžete zkouknout Forresta Gumpakinu Aero. Tento nestárnoucí legendární filmový kousek vysílá kino od 20:30 a vstupné je pro studenty s průkazem za 110 korun.

Úterý 22. října

Pro zájemce o cestovní ruch a marketing v cestovním ruchu si připravil spolek CUFR zajímavou přednášku od zástupců z agentury CzechTourism. Přednáška nese název „Jak se propaguje Česká republika v zahraničí“ a je všeříkající. Řeč bude hlavně o Blízkém východu, Izraeli a Indii. Událost začíná v 19:45 v SB 308.

Úterní večer si lze zpříjemnit se studentským klubem All Arts Club, jenž si připravil již 3. Jam Session v tomto semestru. Vinárna U Sudu tak ožije hudbou ve 20:00. Přijďte si zazpívat známé i méně známé hity a pobýt v příjemné atmosféře v podniku ve Vodičkově ulici.

Zvědavci a fanoušci soutěží by neměli přehlédnout Univerzitní kvíz VŠE. V úterý proběhne první ze dvou kol. Zápisné na hráče je 60 korun a celý večer se zahájí ve 20:00 v Hells Bells Beer Pub.

Středa 23. října

Pražské náplavky procházejí v poslední době rekonstrukcí a stále diskutované kobky se otevřou veřejnosti ve středu (a čtvrtek) od 16:00 do 19:00. V průběhu této akce bude možné potkat hosty Adama Gebriana, architekta náplavek Petra Jandu nebo Janka Rubeše. Přístup je ve zmíněném čase do všech míst zcela zdarma.

Studenti FFÚ by si ve středu rozhodně měli vymezit volný čas na večer, jelikož Klub přátel účetnictví připravil v XBowling Žižkov již 4. ročník Fakultního bowlingu. V případě zájmu je nutné svůj tým registrovat. Poměřte své síly, protože pro nejlepší týmy jsou připraveny i věcné ceny. Akce začíná v 19:30, první hra odstartuje ve 20:00.

Čtvrtek 24. října

Čtvrtky na půdě VŠE téměř pravidelně patří Klubu cestovatelů VŠE, kteří nás tentokrát zavedou do Kanady. Zajímá vás, jaké příležitosti vás čekají a jaký život je na severu Severní Ameriky? Tak je tento cestovatelský večer právě pro vás. Beseda s Petrem Horákem, o tom, co vás v Kanadě čeká a nemine, se koná v NB A od 19:45.

Pátek 25. října

Eliška Podzimková je velmi známá ilustrátorka, která své kresby do fotografií sdílí i na Instagramu. Nedávno ilustrovala knížku Malého prince a nyní tato umělkyně připravila i výstavu na téma Malý princ. Výstava bude zahájena v pátek v 15:00 a bude otevřena až do konce prosince v prostorách VNITROBLOCKu. Vstupné pro studenty je stanoveno na 120 korun za osobu.

Neděle 27. října

Na konci týdne se utkají Prague Engineers5. kole Univerzitní ligy ledního hokeje proti VUT Cavaliers Brno. Na domácím ledě zimního stadionu Hvězda uvítají každého fanouška. Pokud tedy chcete vidět kvalitní univerzitní hokej, dostavte se na stadion Hvězda v pravé poledne. Symbolické jednotné vstupné činí 50 korun.

Foto: irozhlas.cz

Mohlo by vás zajímat: