Hany Bany

3. 11. 2006 | | Nezařazené

I když se vám při denní návštěvě může zdát, že jde o klidnou hospůdku, nenechte se zmýlit. Večer a v noci se totiž toto místo mění na opravdový studentský klub plný hluku a kouře. Ani se nenechte zmýlit názvem Hany Bany. Rozhodně se nejedná o známou pražskou diskotéku s go-go tanečnicemi. Je pravda, že i tady občas někdo skočí na stůl a začne se pohybovat, většinou ale nebývá svlečený a velmi často to ani nepůsobí smyslně.

Hany Bany
Veleslavínská 5, Praha 1

I když se vám při denní návštěvě může zdát, že jde o klidnou hospůdku, nenechte se zmýlit. Večer a v noci se totiž toto místo mění na opravdový studentský klub plný hluku a kouře. Ani se nenechte zmýlit názvem Hany Bany. Rozhodně se nejedná o známou pražskou diskotéku s go-go tanečnicemi. Je pravda, že i tady občas někdo skočí na stůl a začne se pohybovat, většinou ale nebývá svlečený a velmi často to ani nepůsobí smyslně. Stručně se dá Hany Bany charakterizovat jako místo, kde se setkávají mladí lidé, kam se chodí „na jedno“ a zůstává se do noci.

Už při vstupu do lehce zašedlé místnosti člověka zaujme interiér. Ten se velice špatně zařazuje do nějakého stylu, protože na stěnách, na stropech a na policích je jednoduše úplně všechno. Staré zrcadlo, zlatá škraboška, zarámované fotky, makety lodí, kuchyňské nástroje nebo plakáty z Paříže. Tento zběsilý mix ale působí příjemně a útulně a pokud se nacházíte v nudné společnosti, můžete se alespoň zabavit sledováním zdí. I když nudu jsem v tomto podniku zatím nikdy nezažila.

Otevírá se tu už poměrně brzy a to v deset hodin. Oficiální zavíračka je sice v jedenáct večer, ale tento údaj bych označila za naprosto matoucí až lživý. Je pravda, že po půlnoci je těžké se přes stažené rolety dostat dovnitř, pokud už ale uvnitř sedíte, nikdo vás nevyhazuje ven. Naštěstí i tady funguje, že dokud host pije a platí, ať tu i sedí.

Hany Bany se sice nachází v úplném centru asi dvě minuty chůze od Rudolfina nebo od Staroměstského náměstí. Rozhodně to ale nepoznáte. Nechodí sem ani skupinky hlučných turistů, ani to tu není předražené. Na internetových stránkách si sice můžete přečíst, že ceny tu jsou až neuvěřitelně nízké, tomuto stavu ale realita také moc neodpovídá. Jednoduše se dá říct, že místní ceny nejsou přehnané a můžete zde v klidu strávit celý večer bez obavy, že nebudete mít po zbytek měsíce co jíst.

Co se týká nabídky jídla a pití, tak ta není nijak ohromující. Z klasických nápojů tu najdete všechno, od čajů, káv, džusů a limonád přes pivo, víno nebo něco tvrdšího. Velmi oblíbeným místním nápojem je belgické pivo Hoegaarden za 35 korun. Jinak tu ale žádné speciality, koktejly nebo neobvyklé značky nehledejte. Podobné je to i s jídlem. Pokud máte hlad, určitě svůj žaludek nasytíte. Pokud si chcete zajít na dobrou večeři, jděte jinam. V Hany Bany vám udělají velkou dobrou bagetu různého typu (například sýrovou, tuňákovou, šunkovou za 45 korun), toust za 30 korun, bramboráčky, topinky nebo kuřecí stejk. Můžete si také bez obav objednat jenom přílohu, jako jsou hranolky, krokety nebo kukuřičné chipsy se salsou. Jídlo tu také není drahé, jenom si ho občas musíte objednat dvakrát, obsluha toho mívá zvláště ve večerních hodinách moc.

Pokud nejste kuřáci, tak tady se jimi rozhodně stanete. I když se v létě snaží obsluha co nejvíce větrat, vytvoří se už odpoledne v obou místnostech bílý dým. Kdo nosí čočky, měl by s sebou vzít visin, jinak bude trpět. K příjemné atmosféře podniku určitě přispívá klidná a nijak hlasitá muzika (o hluk se většinou postarají návštěvníci). Jestli plánujete v Hany Bany nějakou oslavu, určitě si místo zarezervujte. Přijít sem večer jen tak naslepo a najít celý volný stůl je štěstí, které zažije jen málokdo. Každopádně pokud máte chuť se jít pobavit do podniku, ze kterého se vám nebude chtít domů, vyražte právě sem.

Mohlo by vás zajímat: