Historie staré Prahy a letní kina. Týdenní přehled akcí

30. 7. 2018 | | Studentský život Pražský hrad

Trávíte své letní dny na brigádě a toužíte si užít alespoň volné večery? Jste v Praze jen na pár dní před tím, než se vydáte na další letní dobrodružství? Inspirujte se k vyplnění volného času naším přehledem. Ať už preferujete letní kino nebo historii staré Prahy, určitě si přijdete na své. Připojit se můžete také k úklidu pražských ulic nebo se podivat do zákulisí letiště Václava Havla.

Pondělí 30.7.

Skautský institut zve do letního kina na promítání filmu Mamma mia“. Promítání se bude konat od 21:30 v prostorách Skautského institutu na Staroměstském náměstí.

Úterý 31.7.

Do letního kina můžete zavítat také ve Žlutých lázních. Ve 21:30 začne promítání kriminálního drama Tři billboardy za kousek za Ebbingem“, ve kterém vyzve obyčejná matka, která přišla o dceru, na souboj celé „nefunkční“ policejní oddělení.

Středa 1.8.

Jelikož letních kin není nikdy dost, promítání si připravil i Cross club. V jeho prostorách se můžete těšit na promítání filmového hitu z DC produkce Wonder Woman“. Fantasy o Amazonce, která zachrání svět lidí, začne ve 21:30.

Pokud se ani vám nelíbí odpad v ulicích Prahy, neváhejte a připojte se k Trash hero, tentokrát při úklidu vrchu Vítkov. Začátek je v 18:00, místo srazu bude ještě upřesněno. Připraveny budou rukavice, pytle na odpad a následný zero waste piknik.

Zajímá vás historie alchymistů rudolfínské Prahy? Nenechte si ujít komentovanou prohlídku Po zlatých stopách alchymistů Hradem i podhradím“, kterou uspořádalo Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy. Začátek je v 19:00 a je potřeba předem si rezervovat místo. Prohlídka bude zakončena v samotném muzeu kolem 21:00.

Pátek 3.8.

Pokud vám alchymisti nejsou po chuti a chcete zažít něco více tajemného, navštivte komentovanou prohlídku Se strašidlem za strašidly Malou Stranou na Hrad“. Dozvíte se o tajuplné a často děsivé historii staré Prahy. Začátek je v 19:00 a bude trvat dvě hodiny. Je nutná rezervace předem.

Sobota 4.8.

Patříte mezi fanoušky letectví a letadel? Potom vás určitě zaujme Fotoexkurze na Letišti Václava Havla, na které budete mít možnost zblízka se podívat na některé z vybraných linkových letadel jinak, než jako cestující. Začátek exkurze bude v 18:00, přičemž je potřeba se předem registrovat.

Foto: archiv redakce iList

Mohlo by vás zajímat: