Hokejová bitva, Photoworkshop či Diplomatický koktejl. Týdenní přehled akcí

27. 10. 2019 | | Studentský život Hokejová bitva 2016

Po pondělním odpočinku je pro studenty nachystána spousta akcí. Kromě toho, že vychází nový iList, se můžete vzdělávat v oblasti investování do technologií nebo vylepšit své fotografické schopnosti. Radost budou mít i ti, pro které je citování španělská vesnice nebo zájemci o práci v auditu. Tento týden také nabídne studentům možnost upustit páru při fandění hokejovému týmu VŠE v rámci Hokejové bitvy univerzit.

Pondělí 28. října

Den vzniku samostatného Československa je u nás státním svátkem, v tento den tedy neprobíhá na všech školách výuka.

Úterý 29. října

Od 9:00 se prodává první iListí číslo tohoto semestru na téma Kariéra! Budeme se na vás těšit na stánku mezi menzami v Italské budově nebo u vrátnice na Jižním Městě.

Přijďte se naučit vyhledávat Data o firmách, s čímž vám pomůže Knihovna VŠE. Seminář začíná ve 14:30 v Klubu knihovny.

Studenti podnikohospodářské fakulty zbystřete! Máte-li rádi pub kvízy, pak je Hospodský kvíz Univerzitní liga přímo pro vás! Přijďte v 19:00 společně s maximálně osmi kamarády do Hells Bells Beer Pub a soutěžte o postup do univerzitního finále. Hlavní cenou celé Univerzitní ligy je soukromý mejdan od Captain Morgan! Startovné činí 60 Kč a platí se až na místě.

Zajímáte se o investice a o nové technologie? Pak si nenechte ujít přednášku od Klubu investorů na téma „Jak vydělat na přicházející technologické revoluci“, kterou vás provede Ján Hladký od 19:45 v SB 302.

Středa 30. října

Baví vás fotografování a chtěli byste se dozvědět tipy a triky? Pak přijďte na Photoworkshop pod vedením Aleše Ostrýta, který pro vás připravil All Arts Club. Stačí vyplnit registrační formulář, popadnout svůj foťák a přijít v 16:00 ke vchodu do Staré Budovy.

V rámci Absolventské středy si budete moci poslechnout přednášku „Hospodářské směřování Evropy aneb co s eurem a dluhy?“ v podání Vladimíra Pikory, českého analytika finančních trhů a makroekonoma. Přednáška začíná v 18:00 v RB 211 a je třeba registrace.

Studentský klub projektového řízení vás zve na workshop „PMcon 2020: Jak zmáčknout tlačítko Start“, ve kterém se dozvíte, co obnáší být členem týmu připravující největší akci klubu a její realizace. Workshop startuje v 19:45, místnost bude upřesněna.

Spolek AEGEE pro vás připravil cestovatelskou přednášku „Gruzie X Ázebájdžán: Tipy a rady“. Jak poznat krásy Kavkazu a místní kultury za pár korun se dozvíte od 19:45 v RB 212.

Čtvrtek 31. října

Píšete závěrečnou práci či seminárku a označení zdrojů je pro vás noční můra? Seminář od Knihovny VŠE „Citace prakticky: nechte Zotero pracovat za vás“ vás jí může pomoc zbavit. Naučit se pracovat s citačním softwarem Zotero můžete od 14:30 v Klubu knihovny.

Od 17:45 se utká hokejový tým VŠE s týmem České zemědělské univerzity v boji o postup do finále Hokejové bitvy. Přijďte fandit našemu týmu do Tipsport areny! Cena vstupenek v předprodeji je 140 Kč, na místě koupíte lístky za 199 Kč.

Katedra politologie vás zve na přednášku hostujícího profesora Dmitry Strovskyho z Ariel University v Izraeli s názvem „The Image of Israel in foreign media: pros or cons?“, která se koná v RB 212 od 18:00.

Uvažujete po škole o kariéře auditora? Nebo si jen chcete rozšířit obzory a dozvědět se, o čem práce v auditu vlastně je a jak probíhá běžný pracovní den? Pak dorazte do NB 473, kde pro vás PwC nachystal od 18:00 „Audit naživo“. Na akci se musíte registrovat.

Spolek Junior Diplomat Initiative zve studenty Fakulty mezinárodních vztahů na Diplomatický koktejl, kde největší odborníci na NATO v ČR – Pavel Vacek a Jiří Šedivý – budou vykládat o průběhu jednání a dění v zákulisí „Vstupu ČR do NATO“. Koktejl se uskuteční od 18:00 v Rektorském salónku Akademického klubu VŠE.

Pátek 1. listopadu

Stále se můžete přihlašovat na seminář „Mapování vlastních silných stránek a kompetencí“, který pro studenty pořádá Rozvojové a poradenské centrum VŠE a jehož druhá část se bude konat 7. listopadu. Seminář bude probíhat v RB 111 od 16:15.

 

Foto: Kristýna Kantková

Mohlo by vás zajímat: