Hokejisté Prague Engineers budou bojovat o Prahu i před televizními diváky

9. 3. 2020 | | Sport, Studentský život bitva o prahu

Hokejový tým Prague Engineers, který je složen ze zástupců ČVUT, ČZU a VŠE, se 11.3. na pražském Edenu střetne s týmem Univerzity Karlovy UK Hockey Prague. Zápas se koná v rámci premiérového ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje, kterou kromě Engineers a Univerzity Karlovy hrají také týmy z Brna, Ostravy, Plzně, Olomouce a Českých Budějovic. Tento studentský zápas se také historicky poprvé objeví na obrazovkách ČT Sport v přímém přenosu.

Hokejová sezona univerzitního hokeje je už ve své polovině a aktuálně uzavírá svou základní část. Engineers mají jistý postup do play-off z prvního místa a vyvrcholením základní části by měla být 11. 3. Backbone bitva o Prahu. Následně vítěz celého play-off pozvedne nad hlavu Pohár Jana Palacha. Se současným vývojem soutěže jsou právě Engineers adepty na vítěze celé ligy.

Ve zmíněné sportovní bitvě se ale nebude jednat o obyčejný zápas mezi studenty pražských univerzit. Tato sportovní podívaná se uskuteční na ledě pražské Slavie v Edenu a již nyní je prodáno přes 2000 vstupenek, přičemž kapacita haly je 4000 diváků. „Samozřejmě, že se těšíme. Já jsem aktuálně po menším zranění, ale věřím, že se do hry dostanu. Všichni kluci se těší na vyvrcholení základní části, i přesto že už máme postup zajištěný,“ říká hráč Engineers a student Podnikové ekonomiky a managementu na VŠE Lukáš Spurný. „Divácká kulisa bude určitě úžasná a jsme rádi, že se opět univerzitní hokej ukáže na televizních obrazovkách v přímém přenosu, to je obrovský pokrok,“ dodává jedním dechem.

Připraven je nejen doprovodný program či soutěže s partnery projektu, ale hlavně kvalitní zápas plný napětí a toho nejlepšího univerzitního hokeje. Celý mač budou ostražitě sledovat na vlastní oči všichni čtyři rektoři daných univerzit, sponzoři, a hlavně zástupci Českého hokejového svazu. Akci si nenechá ujít ani primátor hlavního města Zdeněk Hřib. Třešničkou na pomyslném hokejovém dortu je skutečnost, že právě celé klání bude vysílat ČT Sport v přímém přenosu. Takovou příležitost univerzitní hokej dříve nedostával.

Přijďte podpořit Prague Enginners na pražský Eden, vstupenky jsou stále v prodeji za jednotnou cenu 100 korun. Můžete je pořídit v pondělí a v úterý (9. a 10. března)  mezi menzami na VŠE.

Více informací o celé univerzitní lize můžete zjistit na Facebooku nebo na univerzitnihokej.cz.

 

Mohlo by vás zajímat: