Škola uzavřela smlouvu o výměnných pobytech s KLDR

6. 12. 2006 | | Nezařazené

Rektor Ričrd Bondls jedná ve stylu svého jména a minulý týden se vydal na odvážnou a mnohde zaminovanou cestu do Severní Koreje. „Zachránil jsem mír pro Evropu! Ba co víc, nejsem provinční a zachránil jsem ho i pro Ameriku,“ vykřikoval nejprve při nouzovém přistáním Korejského letadla v Uzbekistánu, pak i správně na Ruzyňském letišti v Praze, zatímco mával něčím, co z dálky připomínalo bílý papír. O co jde?

Rektor Ričrd Bondls jedná ve stylu svého jména a minulý týden se vydal na odvážnou a mnohde zaminovanou cestu do Severní Koreje. „Zachránil jsem mír pro Evropu! Ba co víc, nejsem provinční a zachránil jsem ho i pro Ameriku,“ vykřikoval nejprve při nouzovém přistáním Korejského letadla v Turkmenistánu, pak i správně na Ruzyňském letišti v Praze, zatímco mával něčím, co z dálky připomínalo bílý papír. O co jde?

Studenti z VŠE budou mít možnost jet na výměnný pobyt do Severní Koreje. „Studenti budou moci šířit myšlenku kapitalismu přímo v jejich zemi,“ uvedl socialistický kandidát do Senátu ČR. Děkanka Prodražilová z Fakulty mezinárodních vztahů je ovšem k tomuto kroku skeptická: „Zajímalo by mě, jak pan Bondls tohoto dosáhl.“ Bulva se toto snažila zjistit, dlouho se jí to nevedlo, ale nakonec vypátrala, že stavební firma Hlavně demolice se chystá přebudovat sochu na náměstí Winstona Churchilla. Také přišla na to, že po Vltavě pluje do Prahy cosi velmi, velmi velkého a nápadně to připomíná sochu, kterou lze spatřit v nadživotní velikosti i v Koreji…

Ričrd Bondls se k celé věci postavil rezolutně: „Změna je život a Churchill už tam stojí dlouho, dáme ho na chvíli do sklepa, třeba se ještě někdy bude hodit.“ Na připomínku Bulvy, že tam zas tak dlouho není, poznamenal, že dnešní materiál rychle zvětrává.

Bulva se zeptala člena Akademického senátu VŠE Milánka Kaňky, jak je rektor přesvědčil. „Pan rektor nám předložil seriózní argumenty. Aby se programu mohli účastnit i studenti bydlící na kolejích, oslovil pan Bondls Severní Koreu. Tamní lid je nenáročný na ubytovací podmínky, snad nám nehodí koleje na Jižním Městě na hlavu, až pojedou Korejci k nám. Přijedou-li studenti VŠE do Koreje už na Silvestra, zažijí parádní odpalování raket, efekt prý bude vskutku stát za to. Dle Koreje takovou explozi svět aspoň dvacet let neviděl,“ raduje se člen Akademického senátu.

Mohlo by vás zajímat: