Identifikačky nahradí karty COPIA

13. 5. 2002 | | Zprávy ze školy

Od nového semestru se bude za tisk a kopírování platit pomocí čipových identifikačních kart. Karty COPIA se budou používat do 19. července 2002. Nevyčerpaný kredit z kart COPIA nelze vyplatit, ale je možné jej převést na elektronické konto pro tisk na laserových tiskárnách.

Od nového semestru se bude za tisk a kopírování platit pomocí čipových identifikačních kart (IK). Karty COPIA se budou používat do 19. července 2002. Nevyčerpaný kredit z kart COPIA nelze vyplatit, ale je možné jej převést na elektronické konto pro tisk na laserových tiskárnách.

Původní karty pro kopírování a tisk, které na škole provozovala firma Copia, lze vrátit do 19. července v otvíracích hodinách v knihovně na Žižkově. Po prázdninové přestávce bude možno kartu vrátit od 27. do 29. srpna 2002 mezi 13 a 15 hod. Proti kartě lze vyplatit pouze zálohu (tj. 120 Kč), zbylý kredit je nutno „prokopírovat“ nebo jím nabít síťové konto u laserových tiskáren. Z tohoto konta si pak studenti mohou převést peníze přímo na čipové IK, které se pro tisk začnou používat v průběhu prázdnin. Za kopírování se bude platit identifikačními kartami od otevření knihovny 26. srpna.

Čipové karty fungují jako elektronická peněženka. Peníze se na ně mají ukládat v pokladnách. „Naší snahou je, aby pokladny byly zřízeny na všech místech školy, kde se karty budou používat,“ sdělil nám Jan Havlíček z Výpočetního centra VŠE. Zatím však není jasné umístění pokladen ani jejich provozní doba. Vedle pokladen se také uvažuje o zřízení jakýchsi „inverzních bankomatů“. Studenti by si v takových automatech mohli pomocí mincí nabít svoji kartu prakticky v jakoukoliv dobu. „Technicky řešitelné to je, realizace je z velké části otázkou financí,“ říká Havlíček.

Studenti, kteří na škole končí, by měli zbylý kredit na COPIA kartách vyčerpat. Po ukončení studia se jim totiž ruší uživatelské účty, takže není možné zachovat zůstatek na kontu pro tisk na laserových tiskárnách.

Mohlo by vás zajímat: