Novinky na serveru iLIST.cz

3. 3. 2005 | | Nezařazené

iLIST je plně přístupný i pro nevidomé návštěvníky. Buďte v obraze s RSS kanály. Příspěvky a reakce si nechte zasílat přímo na svůj mail. Diskuzní fórum je otevřené pro všechny. Návštěvnost serveru trvale roste. Pro další vývoj hledáme programátora.

iLIST je přístupný i pro nevidomé
Na počátku tohoto roku získal iLIST ověření o přístupnosti podle metodiky Blind Friendly Web, a to na nejpřísnější úrovni AAA. Znamená to, že stránky mohou bez větších problémů používat mimo jinými i slabozrací a nevidomí, například s využitím braillského řádku či hlasové čtečky. Kromě iLISTu má hodnocení AAA v současnosti pouze osm dalších českých webů. Míru přístupnosti hodnotí Sjednocená organizace slabozrakých a nevidomých.

Přehledné vyhledávání v bazaru skript
Od podzimu můžete v nové sekci studentského serveru iLIST.cz na adrese http://www.ilist.cz/bazar nabízet i poptávat své učebnice, knihy a jinou studijní literaturu. Inzeráty lze zadávat i vyhledávat podle velkého množství údajů, od názvu publikace či autora až po příslušnou katedru či předmět. Přihlásíte-li se jako registrovaný uživatel, budete moci všechny své inzeráty spravovat přehledně na jednom místě.

Diskuze otevřená pro všechny
Dalším novým oddílem iLISTu je diskuzní fórum na adrese http://www.ilist.cz/forum. Vedle stávajících reakcí pod články je to další místo pro otevřené vyjádření vašeho názoru. Samozřejmě si zde také můžete sami zakládat libovolná nová témata. Pro větší přehlednost je fórum rozděleno do několika tematických okruhů.

iLIST vyplní formulář za vás
Jako přihlášený registrovaný uživatel máte možnost nastavit si automatické předvyplňování různých formulářů se svými údaji. Při psaní nového příspěvku do diskuze či inzerátu do bazaru skript tak již nebudete muset pokaždé znovu a znovu vypisovat své jméno či e-mailovou adresu.

Buďte v obraze s RSS kanály
Úplný přehled nad vším, co se na iLISTu děje, získáte pomocí RSS kanálů. Díky nim vám neuteče žádný nový článek, žádná další reakce v diskuzi či inzerát přidaný do bazaru skript. Seznam dostupných kanálů naleznete na adrese http://www.ilist.cz/rss. Pro jejich pohodlné procházení je vhodné si na počítač nainstalovat některou z mnoha dostupných RSS čteček.

Příspěvky a reakce přímo na mail
Nové příspěvky v diskuzích pod články i ve fóru si také můžete nechat posílat přímo do své e-mailové schránky. Při přihlašování si můžete vybrat, jestli chcete dostávat úplně všechny nové reakce na celém serveru, všechny nové příspěvky v jedné konkrétní diskuzi nebo reakce jen na svůj vložený příspěvek.

Návštěvnost trvale roste
Počty unikátních návštěvníků i zhlédnutých stránek na iLISTu stoupají. Například v lednu navštívilo server podle auditu Toplist přes 28 tisíc čtenářů, což je třikrát více než ve stejném období předchozího roku, a nechali si zobrazit více než 68 tisíc stránek. Pro zajímavost, za celý předchozí rok si 203 tisíc uživatelů prohlédlo celkem 564 tisíc stránek.

Hledáme programátora
Pro spolupráci na další vývoji serveru hledáme programátora. Pokud ovládáte jazyk PHP verze 5, umíte vytvořit validní XHTML stránku s využitím CSS stylů, vyznáte se v databázích (MySQL a výhledově PostgreSQL) a chcete získat cenné zkušenosti při práci na zajímavém studentském projektu, pak se nebojte ozvat na e-mail jan.tichy@ilist.cz.

Mohlo by vás zajímat: