Inovativní aplikace, které vám rozšíří obzory

5. 1. 2019 | | Názory wordcloud final

Nová technologická éra internetu otevřela dveře do zcela nového oboru vzdělávání. V době, kdy každý druhý má v ruce chytrý telefon s připojením, by bylo hříchem si od smart vychytávek nenechat pomoci. Těchto jedenáct aplikací vám buď usnadní učení látky do školy, nebo vás naučí něco nového.

Pomáhají s učením jazyků

Pokud zrovna nemůžete vyrazit do ciziny, nemusíte ve studiu jazyků zahálet. K naučení úplně nového jazyka nebo i zopakování toho, který již umíte, je ideální aplikace Duolingo. Tato bezplatná aplikace nabízí přes dvacítku jazyků. Na začátku vyplníte krátký test, který vás zařadí podle vaší úrovně, a můžete začít. Trénovat jazyky tak můžete i při cestě tramvají.

Pravá komunikace je ale více než jen slova. Pokud výslovnost v angličtině není vaše silná stránka, stáhněte si aplikaci Accent Artisan. Tato novinka byla vytvořena studentem VŠE ve spolupráci se školním akcelerátorem xPORT. Aplikace vás provede tím, jak správně pohybovat pusou a procvičí s vámi i specifika amerického nebo anglického přízvuku.

Výborným na učení idiomů a například business pojmů je portál cram.com. Na výběr máte studia z kartiček a dvě hry na čas. Jedna se podobá tetrisu (počítačová hra, pozn. red.) a v druhé ovládáte aeroplán a střílíte do správných odpovědí dřív, než vás zabijí ty špatné. Pokud do vyhledávače zadáte například Idioms English 312, můžete si vyzkoušet slovíčka z kurzu 2AJ312, který je třeba pro celou Fakultu mezinárodních vztahů povinným předmětem.

Řeší bezpečnost při výjezdu do zahraničí

Projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) informuje zaregistrované občany (drozd.mzv.cz), kteří vyjíždí do zahraničí, o případném nebezpečí v blízkosti jejich místa pobytu. Zároveň má Ministerstvo zahraničí přehled o Češích v místech, kde dojde k nebezpečné situaci.

Flightradar24 je švédská internetová služba, která zobrazuje informace o letech v reálném čase na mapě. Na základě čísla letu, nebo informace odkud a kam letadlo letí, dokážete sledovat let na svém počítači nebo mobilním telefonu.

Aplikace Waze je výborným pomocníkem na cestách. Jejím prostřednictvím se připojíte k řidičům ve vašem okolí, kteří sdílejí aktuální dopravní informace. Díky nim budete dopředu varováni, než dojedete k policejní hlídce, nehodě, nebezpečí nebo koloně, a to vše je sdílené ostatními řidiči v reálném čase na váš mobilní telefon. Také vás upozorní na překročené povolené rychlosti.

Vytváří originální prezentace

Platforma Prezi.com je stále více využívaným cloudovým softwarem a nástrojem pro vytváření prezentací. Prezi nepracuje s principem skládání jednoho slajdu za druhým. Dá se říct, že se princip Prezi podobá spíše myšlenkovým mapám, kdy se od jednoho bodu pomocí zoomování dostáváte k dalšímu. Prezi tak klade velké nároky na tvůrce prezentace, neboť ho nutí pracovat a přemýšlet jinak.

Líbí se vám úvodní obrázek? Takto pěkně jsme formulovali odpovědi na anketu pomocí aplikace WordClouds. Stačí vložit všechny odpovědi oddělené čárkou nebo mezerou do softwaru a ten vám na základě četnosti a vašeho přání vytvoří krásný vizuál. Na výběr jsou různé barevné kombinace a také tvary.

Učení hrou

LightBot je logická hra založená na kódování. Tajně vás naučí programovat při hraní hry. Malý robůtek vás bude poslouchat na slovo. Tedy vlastně spíš podle toho, jak ho naprogramujete. Tato hra nemá žádné věkové omezení a je vhodná pro děti nebo seniory.

Učíte se na nějaký předmět, který vám neleze do hlavy? Vyzkoušejte aplikaci Quizlet. Jedná se o interaktivní online vzdělávací platformu, která dovoluje studentům a učitelům vytvářet, ukládat a studovat jakýkoliv obsah ve formě dvoustranných kartiček a automaticky generovaných her. Stačí si jen vložit na imaginární kartičky různé pojmy nebo slovíčka a pak si vybrat, jak je budete procvičovat.

Google Primer je bezplatná mobilní aplikace společnosti Google určená pro výuku digitálních marketingových dovedností. V pětiminutových lekcích se můžete dozvědět různé tipy a triky, jak uspět nejen se svojí firmou na sociálních sítích. Součástí výkladu jsou také kvízy, ve kterých určujete, který příspěvek bude mít větší odezvu nebo dosah.

Foto: archiv iListu

Mohlo by vás zajímat: