ISIS na dobro zmizel, teď už je tu pouze InSIS

11. 8. 2016 | | Zprávy ze školy ISIS

Přibližně v únoru letošního roku došlo ke změně zkratky informačního systému studentů ekonomky z ISIS na InSIS. Od teď už i sama webová adresa nese novou zkratku InSIS. Pokud se tedy budou studenti snažit napsat do vyhledávače isis.vse.cz, systém je bez milosti automaticky přesměruje na insis.vse.cz

Název adresy systému se tak téměř po půl roce poprasku okolo zkratky ISIS konečně změnil. S největší pravděpodobností tím byl dokončen proces likvidace původní zkratky, která mohla v zahraniční působit nemalé potíže.

Rektorka Vysoké školy ekonomické Hana Machková o konci této zkratky rozhodla v únoru letošního roku. „Přejmenování bylo mojí iniciativou. Potřebné to bylo, protože některé země blokují přístupy na zahraniční weby, kde se objeví problémová klíčová slova, například ISIS,“  uvedla dříve pro iList rektorka.

Sama na vlastní kůži to zažila studentka ve Francii, kterou toto problematické slovo pozlobilo. „Zkratka nestála za to, abychom si kvůli ní komplikovali život. Vložení malého n je nejsnazší technické i administrativní řešení. Nedělala bych z toho velkou vědu, hlavní je, že je systém funkční,“ vysvětlila rektorka.

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: