Jak lépe využít volný čas? 13 tipů na aplikace od redakce iListu

10. 5. 2020 | | Studentský život instagram_telefon

Protože ekonomka neobnovila klasický režim výuky a váš volný čas (mimo učení se na zkoušky) se prodloužil, je možné, že vás rutina během samostudia nebo homeofficu už nudí a nebaví. Vyzkoušejte proto některé z našich tipů redakce na aplikace a zlepšete si den.

Simple Habit (Kristýna Hávová)

Simple Habit je zaměřený na meditaci nebo řešení konkrétního problému. Můžete si zvolit téma i čas a věnovat se zlepšení zdraví chvíli před spaním nebo naopak ráno. Co se týče pohybu, nejraději mám Nike Training, protože je koncipovaný přehledně a má nespočet „workoutů“ zadarmo.

9gag (Eva Svobodová)

Pokud jste se dlouho nezasmáli, zkuste aplikaci 9gag, která existuje i v prohlížeči, takže ji nemusíte stahovat. Není to vzdělávací aplikace, spíše pro pobavení a zkrácení dlouhé chvíle v karanténě. Najdete tu memy, vtipné obrázky, reakce na aktuální dění a mnoho dalšího.

Nike Run Club (Aneta Prozrová)

Všem, kteří rádi běhají bych doporučila aplikaci, která se jmenuje Nike Run Club. Aplikace nejenže celkem obstojně měří vaše tempo a uběhnuté kilometry, navíc vás přímo při běhu po každém kilometrů ihned informuje o počtu zdolaných kilometrů, průměrné rychlosti a času. Uvidíte zde i vaše úspěchy jako například nejrychleji zaběhnutých pět kilometrů, což může sloužit jako skvělá motivace.

Youtube kanál Marty Schwarz (Klára Řepková)

Karanténní čas je ideální příležitost vytáhnout ze skříně ten zaprášený nástroj, na který se už tak dlouho chcete naučit hrát. Pokud se rozhodnete pro kytaru, na Youtube najdete celou řadu videí „jak na to“, ale ty nejlepší má na svém kanálu Marty Schwarz. V jednotlivých videích se naučíte vše, od úplných základů a jednotlivých technik, až po to, jak hrát konkrétní písničky (a je jedno, jestli jsou to moderní hity od interpretů jako Billie Eilish a Ed Sheeran nebo rockové klasiky od Led Zeppelin po Nirvanu).

Fpohybu (Karolína Holevová)

Fpohybu není klasická aplikace, ale sbírka online videí. Využít se dá například během homeofficu nebo studia z domova, pokud nechcete celý den prosedět na židli a ničit si tělo. Nabízí různé livestreamy a webináře.

Shaw academy (Jelizaveta Sokolova)

Platforma nabízí několik programů na zlepšení vašich „soft skills“. V době karantény jsou většina kurzů úplně zdarma. Můžete se přihlásit na výuku pořizování dokonalých fotografií, fotoshopu, financí, marketingu až po design nebo výživu. Já vyzkoušela kurz v oblasti výživy. Probíhal buď online nebo formou nahrávky, byla tu i možnost se během hodiny ptát spolužáků případně lektora na otázky, takže byla hodina celkem interaktivní.

FunEasyLearn (Filip Kubus)

Sice se nejedná o hravou naučnou sociální síť (jako například Duolingo) s vlastní kryptoměnou a ulítlými jazyky z filmů a knih, stále ale máte k dispozici desítky světových jazyků a výuka každého probíhá i v češtině nebo slovenštině. Každý jazyk obsahuje tisíce slovíček, které se postupným vyplňováním různých druhů testů rozdělených do tematických okruhů snadno naučíte. Na rozdíl od Duolingo navíc funguje i offline.

Tabata (Paulína Barlová)

Tabata je aplikace k ulehčení časování kruhového tréninku, přičemž si můžete nastavit počet opakování, sérií a čas na přestávky mezi cviky a sériemi. Dá se i přidat vlastní hudba. Je to pomocník vhodný pro domácí cvičení a jeho demo verze je bezplatná. Předplacení pak pomůže zbavit se reklam, i když by to šlo vyřešit i vypnutím připojení k internetu.

GeoGuessr (Lucie Dušková)

Tato alternativa k cestování po ČR i celém světě vás provede nejrůznějšími zákoutími světa, což je v období koronavirové krize více než aktuální. Musíte si založit bezplatný účet a můžete hrát a poznávat jak známé lokace, tak i vaše okolí.

Tap scanner (Martina Kroa)

Aplikace na skenování dokumentů telefonem se v době domácího studia velmi hodí. Mnoho vyučujících po studentech chtějí, aby jim posílali výsledky práce, kterou si spočítali či sepsali v sešitu, ale fotka mobilem je často neostrá a matná. Aplikací vyfotíte požadovaný dokument, ať už úřední dokument nebo ruční psaní a ona pak dodá „naskenovaný“ vzhled. Tap Scanner vám umožní vybrat si vzhled dokumentu, zda ho chcete světlejší, automaticky upravit, v originále či černobíle a dokumenty si pak v aplikaci můžete nechat uložené. Nevýhodou jsou četné reklamy. Těch se lze zbavit zakoupením prémiové verze.

Mondly languages (Marián Galajda)

Tato appka nabízí výuku až 33 jazyků, ve kterých začnete ovládat základní fráze jednoduché komunikace zadarmo. Další úrovně si už sice musíte zaplatit, nicméně pro začátečníky je jako stvořená.

GuitarTuna (Míla Vach)

Neexistuje asi známější aplikace nahrazující ladičku kytary. Pokud teď během krize nevíte, co nového vyzkoušet a válí se vám doma zaprášená španělka, není nic jednoduššího, než stáhnout GuitarTuna a začít hrát. Aplikace má jednoduché ovládání, obsahuje i ladění pro ukulele a jiné strunné nástroje. Mimo to si lze vyhledat v knihovně akordů jakýkoliv akord s grafickým zobrazením a díky implementovanému metronomu správně chytat rytmy. Aplikace je zdarma a je dostupná na GooglePlay, AppStore i Microsoft store.

Virtuální letenky (Johana Amlerová)

Na závěr je tu aplikace spíše pro zábavu. Můžete si přes ní vygenerovat letenku řekněme z postele na gauč a sdílet s kamarády a zkrátit si tak karanténní čas. Bohužel je zatím dostupná jen pro iPhone.

Foto: archiv iListu

Mohlo by vás zajímat: