Anketa: Jak se připravujete na svou budoucí kariéru?

18. 7. 2005 | | Kariéra, Názory

Na to, jak se připravují na své budoucí povolání, jsme se na chodbách Vysoké školy ekonomické zeptali náhodných kolemjdoucích studentů…

Dáša, 3. ročník, FPH
Bohužel nic moc. Pracuji samozřejmě na svých jazykových znalostech. Snažím se vylepšit angličtinu a francouzštinu. Také jsem dělala jeden semestr španělštinu a němčinu. Pracuji jako uklízečka, ale nehodlám být uklízečkou celý život.

Jan, 2. ročník, FFÚ
Mám to složitější, protože obchoduji s akciemi. Snažím se tím živit a rád bych to dělal i někdy v budoucnu.

Jolana, 4. ročník, FMV
Pracuji v Pražské informační službě a navštěvuji jazykové kurzy. Získávám tím zkušenosti v cestovním ruchu, jednou bych v tom chtěla pracovat.

František, 4.ročník, FPH
Pracoval jsem, ale už nepracuji. Mám natáhnutý studium, teď se učím na státnice, abych je udělal.

Jana, 2. ročník, FMV
Studuji jazyky hlavně na škole, teď začínám pracovat jako asistentka v jedné právnické firmě. Je to proto, aby jsem si to mohla napsat do životopisu a později pracovat na ještě lepším místě.

Jirka, 3. ročník, FPH
Pracuji jako IT chief manager pro Tesco. Je to pro mě dobrá praxe do životopisu, ale určitě bych to potom nechtěl dělat. Ale tak dva tři roky v tom vidím ještě budoucnost.

Viktor, 2. ročník, FNH
Ještě nepracuji, ale od příštího ročníku se chystám, že bych si něco našel. V národohospodářství asi těžko, spíš něco s účetnictvím, nebo bych chtěl narazit na nějakou dobrou šanci.

Michal, 2. ročník, FMV
Práci mám, ale netýká se mojí budoucí kariéry. Plánuji, že bych si mohl během prázdnin začít hledat inzeráty. V příštím semestru by se hodilo napojit se někde, kde bych mohl pokračovat dál. Teď jsem navíc začal španělštinu tady ve škole.

Míra, 5. ročník, FFÚ
Pracuji od prváku, po škole bych tam ale zůstat nechtěl. Není tam místo, který by bylo vhodný. Spíš je to dobrá práce při škole. Jméno téhle firmy je dobrá poznámka do životopisu.

Markéta, 2. ročník, FMV
Jediné, co dělám, je, že o prázdninách jezdím do ciziny. Minulý rok jsem byla v Americe, letos se taky chystám. Ještě ale nemám představu, co chci v budoucnu dělat.

Lukáš, 2. ročník, FMV
Nepracuji nikde, ale příští semestr se chystám do Francie, takže doufám, že se tam zlepším ve francouzštině. To je všechno.

Jana, 2. ročník, FMV
Mám příležitost několika brigád a zkouším si, jaký obor, nebo jaká práce by mi vyhovovala. Takže nic stálého, jen tak zkouším. Chodím mimo školu na angličtinu a na němčinu.

Mirek, 1. ročník mag. studia, FIS
Jako informatik mám možnosti pracovat a brigádničit, například tvorba webů, programování. Obohacuji si tím svůj životopis, přidávám si různé projekty.

Mohlo by vás zajímat: