Jak žijí studenti? To zjistí dotazník EUROSTUDENT

28. 3. 2016 | | Kariéra, Studentský život, Zprávy ze školy IDkarty-tramvajenky

Jak si užívají studenti studentská léta? Mají dostatek peněz? Dojíždějí? Chtějí vyjet na Erasmus, nebo raději zůstat doma s přítelem/přítelkyní? Je pokračování na magisterském studiu automatické po získání bakalářského titulu? A jak jsou ve škole spokojeni? Nejen na tyto otázky bude hledat odpověď Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), které organizuje mezinárodní šetření EUROSTUDENT VI.

Dotazníkové šetření je nejkomplexnějším průzkumem, který monitoruje postoje a životní podmínky vysokoškolských studentů. Probíhá v řadě evropských zemí a v těchto dnech se mezi respondenty zařadí i studenti z České republiky.

Dotazník mohou vyplnit studenti bakalářských i magisterských oborů zde.

Není podstatné, zda účastník průzkumu dochází na veřejnou, státní nebo soukromou vysokou školu. Vyplnění formuláře je anonymní a zabere přibližně 30 minut. Vyplňování je ale možné přerušit a lze se k němu vrátit ve vhodnější okamžik.

Mezi analyzované oblasti patří: dosavadní studium, plány na další studium, vztah ke škole, finanční situace, bydlení, doprava, mobilita nebo ekonomická aktivita. Zkrátka dotazník pokrývá všechny základní informace, které se týkají studia a studentského života.

První výsledky budou zveřejněny na stránkách MŠMT na podzim. Výsledky z minulého šetření EUROSTUDENT V naleznou zájemci na tomto odkazu.

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: