Jak získat stáž v Google? Prozradí šéfka české pobočky

16. 4. 2016 | | Kariéra, Rozhovory 20160329_095407

Českou pobočku společnosti Google vede již téměř deset let Taťána le Moigne. Ta v rozhovoru pro iList popisuje, jak lze získat stáž v Google, jaké to je být ženou šéfkou nebo proč je obor informačních technologií tak zajímavý. Nechte se naladit malou ochutnávkou. Celý rozhovor si můžete přečíst v tištěném čísle – již od pondělí 18. dubna.

Pro společnost Google pracujete devět let, pamatujete si na své začátky?

Ano, určitě. To se nedá zapomenout. Google měl pět tisíc zaměstnanců, když jsem přišla. Byla jsem první zaměstnanec v České republice, měli jsme podíl devět procent ve vyhledávači a čtyři služby, přičemž ani jedna nefungovala pořádně. Google neuměl češtinu, neuměl skloňovat ani časovat. Dnes má Google celosvětově 60 tisíc zaměstnanců.

Jak je na tom v současnosti česká pobočka?

U nás teď máme asi 35 lidí a je to pobočka velmi úspěšná v celém středoevropském regionu. Se Seznamem se dělíme zhruba o poloviční podíl ve vyhledávání. Nabízíme přes sto služeb češtině a Google perfektně ovládá český jazyk. Naše pobočka se snaží podchytit talent českých lidí a posunout je dál, do Singapuru, San Francisca, Amsterdamu, Paříže, Sydney. Máme padesát procent mužů a padesát procent žen, jak v úrovni základních jobů, tak i v úrovni managementu.

Kolik nyní pracuje žen v IT? Podařilo se stereotyp, že ženy do IT nepatří, už překonat?

Tím, že se internet dostal do mobilu, se hodně změnilo. Dostal se do soukromého života. Je to game changer toho, jak lidé na IT pohlíží. Počet žen v této oblasti roste, a myslím si, že růst bude exponenciální. Zároveň bych si přála, aby tento obor ztratil nálepku toho, že IT je oblast pouze pro muže. Není relevantní, aby ženy zůstaly mimo tuto oblast.

Zajímá-li vás i to, zda film Stážisti vykresluje skutečnou atmosféru Google, na čem závisí vaše budoucí uplatnění v této společnosti nebo jaký je postoj žen k IT, stavte se za námi od pondělí 18. dubna u prodejního stánku v šatně Italské budovy.

ČTETE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: