Jaká je vaše ŠANCE na trhu práce? To zjistíte na veletrhu

10. 3. 2016 | | Kariéra, Studentský život, Zprávy ze školy šance

K první půlce každého semestru na Vysoké škole ekonomické (VŠE) už tradičně patří veletrh pracovních příležitostí ŠANCE. Ten nejbližší se uskuteční 15. a 16. března v Rajské budově a bude se jednat o rekordní ročník – zúčastní se ho nejvíc firem za deset let existence veletrhu. Cílem VŠE je zprostředkovat studentům kontakt s firmami a pomoci jim v získání praxe.

ŠANCE je určena pro studenty a absolventy, kteří chtějí nahlédnout do firemního světa, zjistit současnou nabídku pracovních pozic, nebo se dozvědět více o požadavcích na ideálního kandidáta. Většina firem se veletrhu účastní pravidelně, premiéru budou letos mít například Alza, Dell nebo Foxconn. To „své“ tu najdou zájemci s téměř každým zaměřením – od bankovnictví, přes HR, logistiku, až po energetiku.  Dle organizátorů z Rozvojového a poradenského centra VŠE je však nejvyšší nárůst mezi firmami z oblasti IT a telekomunikace.

V rámci úterního doprovodného programu mohou návštěvníci konzultovat svůj podnikatelský záměr, pobavit se s koučem, nebo se vyfotit na životopis. Ten pak můžou dát ve středu na kontrolu personalistům. Oba dny budou navíc probíhat panelové diskuze zaměřené na uplatnění v jednotlivých odvětvích.

Stánky nabídnou i něco navíc

Firmy se vždy snaží své stánky zatraktivnit a nabídnout účastníkům něco navíc. V úterý se například na stánku L´ORÉAL kromě nabídek pracovních pozic seznámíte i s jejich novou značkou NYX Cosmetics. „Jedná se o profesionální kosmetiku původem z Los Angeles s velkou škálou produktů. Oficiálně vstupujeme na trh koncem dubna,“ říká Community Manager značky NYX Viktorie Dvořáková. Navíc prozrazuje, že o produkty se na stánku bude soutěžit.

Zajímavým vystavovatelem ve středu bude například společnost Philip Morris ČR. Letos už druhý rok v řadě získala prestižní mezinárodní certifikaci Top Employers Institute. „ŠANCE se zúčastňujeme, abychom se přiblížili studentům, protože máme nabídku internshipů jak pro Prahu, tak i pro Kutnou Horu, kde sídlí náš výrobní závod,“ zmiňuje Miroslava Kostolániová, Talent Acquisition Supervisor. „Kromě toho si na našem stánku můžete vyzkoušet 3D brýle,“ doplňuje.

Další informace a kompletní seznam společností naleznete na webových stránkách veletrhu.

Foto: rpc.vse.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: