Jarov čekají změny. Přibude beachvolejbal nebo venkovní terasa

19. 5. 2016 | | Nezařazené pridelkoleje

V nejbližších týdnech by měly v areálu kolejí na Jarově začít rozsáhlé rekonstrukce. Opravu podstoupí sportoviště, zbourají se zchátralé domy za Kolejemi III. F a změnám se nevyhne ani budova, kde sídlí menza. Nově přibydou například venkovní studijní lavičky s Wi-Fi připojením.

Správa účelových zařízení (SÚZ) čeká už jen na demoliční výměr, stavební povolení a na finance. Ty by měly přijít od městské části Praha 3 – za odprodej parku vedle budovy A. Podle ředitele SÚZ Oty Zimy však stále probíhá vyjednávání o ceně.

Bourat by se mohlo začít během prázdnin. Namísto TESKO domů, což jsou nevyužívané budovy za kolejemi Jarov III. F, se prozatím plánuje vybudování otevřených prostor pro případné kulturní akce a basketbalové hřiště. Vnitřní prostory budou mimo jiné upraveny jako  šatna pro hráče Jarov ligy a zázemí pro tělocvikáře. V plánu je využít v budoucnu prostory hřišť i k výuce tělesné výchovy na ekonomce. Ve hře je i kavárna, ta ale závisí na tom, jak se vyvinou plány s menzou, které by mohla přibýt venkovní terasa.

Fotbalové hřiště by se mělo zrekonstruovat během podzimu. To vedlejší, které se v současnosti využívá zejména pro basketbal, se změní v beachvolejbalové hřiště. I když základy se pravděpodobně postaví už letos, zprovoznění se plánuje spíše až v příštím roce. Zároveň budou vybudovány i přípojky pro možnost zastřešení. Mezi těmito prostory a budovou, ve které sídlí menza, se dále vybuduje přírodní posilovna. I ta bude sloužit pro hodiny tělesné výchovy. Basketbal se přesune do prostor TESKO domů, v původním plánu se však mluví pouze o místu pro streetbasketbal.

Venkovní posezení při jídle nebo studiu

„Pro rekonstrukci se v současnosti zpracovává projektové dokumentace,“ vysvětlil ředitel SÚZ Zima a ukazoval redaktorce vizuální návrhy nových prostor i plán areálu. „Konzultace probíhaly zejména s tělocvikáři a samozřejmě s vedením školy. Centrální kolejní rada je též o záměrech renovace informována,“ doplňuje.

jarov

Plán rekonstrukce

Další novinky na Jarově se týkají menzy – z jižní strany by měla vzniknout venkovní terasa se stoly, venkovního posezení by se obyvatelé Jarova mohli užít ještě letos. V rámci projektu dostavby prostor xPORTu VŠE Business Acceleratoru, který sídlí ve stejné budově, se bude řešit letní studovna.

Jedním z plánu, nad kterým stále probíhají diskuze, je lezecká stěna za menzou. Zima si ale není jistý její využitelností, stejně tak říká, že by byla potřeba neustálé přítomnosti dozoru.

Sportoviště v okolí

V areálu kolejí se dále plánují studijní lavičky s připojením na internet po trase podél areálu, i za budovou Jarov I. Vedle fotbalového hřiště by měl přibýt altánek. Ředitel SÚZ zdůrazňuje, že tyto prostory jsou určeny především pro využití ubytovaných na zdejších kolejích a pro studenty VŠE.

Zima odhaduje, že by se všechny úpravy měly vejít do sumy přibližně deset milionů korun.

Jedním z původních úmyslů bylo podle ředitele vybudování menšího  plaveckého a relaxačního areálu. S tímto  záměrem ale nesouhlasila Městská část Praha 3. Odůvodnila to tím, že v okolí se nachází areál Pražačka, ve kterém by si přála zvýšit návštěvnost. I proto teď SÚZ jedná s managementem Pražačky o možnosti poskytnutí studentské slevy pro ubytované na kolejích VŠE. „Obdobně se chceme pokusit o spolupráci  se sportovním areálem Hector vedle kolejí Jarov II,“ doplnil Zima.

Foto: kancelář ředitele SÚZ

ČTĚTE TAKÉ:

 

Mohlo by vás zajímat: