Je libo novou kartu? Podávají se ve foyeru

30. 10. 2001 | | Zprávy ze školy

Tak jsme se dočkali. Nové identifikační karty (IK) jsou na světě. Ve čtvrtek 18. října si je nejprve vyzvedávali studenti prvních ročníků na Jižním Městě. Druhý termín byl pro ně stanoven na úterý 23. října.

Tak jsme se dočkali. Nové identifikační karty (IK) jsou na světě. Ve čtvrtek 18. října si je nejprve vyzvedávali studenti prvních ročníků na Jižním Městě. Druhý termín byl pro ně stanoven na úterý 23. října. Pokud se prvákům ani jedno nabízené datum nehodilo, nezbývá jim nic jiného, než si dojet na Žižkov.

„Vzhledem k počtu rozdaných kart je velmi pravděpodobné, že nevyzvednutý zbytek kart bude převezen na Žižkov a bude zde vydáván spolu s ostatními kartami pro studenty vyšších ročníků,“ sdělil Studentskému listu Jan Havlíček z Výpočetního centra, realizátor projektu.

Studenti druhých a vyšších ročníků si pro nové IK mohou chodit od 22. října do horního předsálí Nové auly. To se ale netýká všech zájemců. Na svoji kartu si musí počkat předplatitelé ISIC kart, jejichž příjmení začíná od písmene H a dále v abecedě. Organizace GTS ale doručila ještě jednu laminační pásku, takže písmeno H se již vydává od úterý 23. října.

Zpoždění ve výrobě ostatních kart (od písmene CH) nastalo proto, že výpočetní centrum neočekávalo tak velký zájem o multifunkční karty ISIC a objednalo jich „pouhé“ čtyři tisíce kusů, přičemž požadavek studentů tuto objednávku překročil o 3500 kusů.

„Výroba dalších ISIC kart bude čekat na dodávku dodatečných 4000 kusů a dalšího potřebného materiálu, což předpokládám koncem tohoto týdne (to vychází na pátek 26. 10. – pozn. aut.),“ vysvětluje Havlíček. Po dodání chybějících kusů se budou IK postupně přidělávat a po určitých sadách rozdávat.

Ve foyer Nové auly bude zároveň probíhat fotografování těch, kteří to ještě nestihli.

Mohlo by vás zajímat: