Jsi spokojen se svou studijní referentkou?

11. 9. 2003 | | Názory, Zprávy ze školy

Několika náhodně vybraných studentů jsme se na půdě VŠE zeptali na zkušenosti s jejich studijní referentkou.

Několika náhodně vybraných studentů jsme se na půdě VŠE zeptali na zkušenosti s jejich studijní referentkou.

Pavel, FIS

Zatím jsem toho moc nevyřizoval, protože jsem teprve v prváku. Ty fronty, to je otřesné, tak asi jako všechno ve škole. Tak nevím, zatím tady čekám ty fronty všude. Na zápisové listy, nebo jak se tomu říká, jsem čekal asi hodinu. Jinak osobní jednání referentek je příjemné, paní byla vstřícná.

Štěpánka, FFÚ

Od studijní referentky jsem zatím nechtěla nic specifického. Většinou tam jdu s takovými normálními potřebami jako jsou zápisové listy a tak. Akorát, když tam studijní referentka je a nemá zrovna úřední hodiny, tak odmítá jakýkoliv kontakt. Drží se jenom úředních hodin. Jednou nebo dvakrát se mi stalo, že mě takto odbyla.

Student, FPH

Negativní zkušenosti nemám, akorát některé studijní referentky jsou nepříjemné, například moje bývalá. To se ale rozhodně nedá říct o paní Ježkové. Ta se mi vždy snažila pomoct. Jsem s ní spokojený.

Jana, FMV

Moje studijní referentka mi vždy dokázala poradit, pomoct a žádný problém nebyl. Mimo úřední hodiny tam většinou nechodím, protože vím, že jsou potom občas naštvané. Fronty občas bývají, když se vydávají zápisové listy, ale jinak to není nic katastrofálního.

Aleš, FNH

Studijní referentky jsou hodně náladové, člověk se musí chovat slušně a pak dosáhne svého cíle. Musím ještě podotknout, že na bakalářském studiu byly hodně ochotné a na inženýrském už jsou méně, už si nás tolik neváží.

Aleš, FNH
Anketa: Jste spokojeni se svou studijní referentkou?

Albert, FMV

Jsem spokojený. Vždycky jsem tam přišel a ona všechno vyřídila. Já jsem hlavně neměl žádné konflikty. Mimo úřední hodiny je paní Matyášová ochotná. Ta je fakt super a ta paní Chmelinová je ještě lepší.

Ivana, FMV

Se svojí studijní referentkou jsem velice spokojená. Snažím se sice respektovat úřední hodiny, ale navštívila jsem ji i bez ohlášení a vyšla mi vstříc. Byla dobrá. I když mám kamarádku, která za ní přišla mimo úřední hodiny a studijní referentka se jí tedy moc věnovat nechtěla. Ale já tuto zkušenost nemám. Kdykoliv, bez problémů, ověření studijních dokladů a takových věcí je v pohodě.

Karel, FNH

Mám spíše negativní zkušenost. Jsou to více méně drobnosti. Třeba tam přijdu, ani neodpoví na pozdrav a její chování je nepříjemné. Jinak co se týče vyřizování věcí, tak myslím, že je standard. Spíše mi opravdu vadí to chování. Mimo úřední hodiny tam radši nechodím, protože to je zbytečné.

Karel, FNH
Anketa: Jste spokojeni se svou studijní referentkou?

Přemek, FNH

Podle mě to funguje tak, že svým negativním přístupem nás odradí od toho, abychom tam v průběhu semestru vůbec chodili, protože tě hned seřvou, jenom co otevřeš dveře. Potom když přijdeš s něčím důležitým, tak tě seřvou za to, že tam vůbec nechodíš a tím pádem si neplníš svoje studentské povinnosti. Ale pokud tam přijdeš s nějakým problémem, tak je to jako když je obtěžuješ. Stane se běžně i to, že jedna referentka si dá půl dne šlofíka, že tam prostě není a když jdeš za tou druhou, tak ta v životě neudělá její práci, dokonce ani nehne prstem. Řekne, ať si to zjistíš nějak sám. Telefonicky to radši ani nezkoušej. To platí ale pro pátou fakultu.

Jana, FFÚ

Vadí mi, že z místností u studijních referentek i z chodeb před jejich dveřmi odstranili pultíky, kde si člověk mohl vyplnit potřebný formulář. Ještě ve zkouškovém to tam bylo. Tam nemáš židli, tam nemáš stolek, tam nemáš nic. Takže když si chceš vyplnit nějaký formulář, tak já nevím kde, asi na zdi. Fakt šílené. Jinak moje studijní referentka je v pohodě.

Mohlo by vás zajímat: