Kam se ztratily počítače z chodeb?

3. 10. 2001 | | Nezařazené

Do zlepšení situace s výpočetní technikou VŠE investovala nemalou částku. Výpočetní centrum v létě rekonstruovalo počítačové učebny v prvním patře. Počítače si zahrály na „škatulata hejbejte se“ a zmizely předpotopní stroje z chodeb školy.

Do zlepšení situace s výpočetní technikou VŠE investovala nemalou částku. Výpočetní centrum v létě rekonstruovalo počítačové učebny v prvním patře. Počítače si zahrály na „škatulata hejbejte se“ a zmizely předpotopní stroje z chodeb školy. Téměř 200 nových počítačů však kvůli zpoždění u dodavatele stále není k dispozici. Fronty před počítačovými učebnami proto zůstávají, navíc jsou několikanásobně delší.

Začalo se u podlahy, natáhla se elektřina, položily se nové kabely, vymalovalo se, natřely se dveře (okna v chodbě stále na stejnou operaci čekají), byl zakoupen nový nábytek a starší počítače byly vyměněny za nové. Přibyla místnost 109. Původně měla sloužit pouze jako studovna, ale bude využívána hlavně pro výuku. Byly do ní však přemístěny počítače ze studovny v přízemí, protože nasmlouvaná firma ani do konce září nedodala nové vybavení. Do rekonstrukce počítačové sítě škola investovala ze svého rozpočtu a různých grantů zhruba 7 milionů korun. Poslední úpravy mají podle plánu proběhnout 13. října. Správci slibují, že od té chvíle poběží síť mnohem rychleji než dosud.

Část vyřazených počítačů z prvního patra (Pentium 133) byla přemístěna do kanceláří zaměstnanců VŠE. Zbylé stroje nahradily své předchůdce na Jarově, kde by tak již měly být pouze počítače s operačním systémem Windows. Na chodby v prvním, druhém a třetím patře se mají opět vrátit stařičké přístroje s DOSem. Uvažuje se i o tom, že v jenom z těchto pater budou počítače s Windows, kterých se bohužel do daného prostoru vejde méně. Na nově zrekonstruované Roosveltově koleji budou mít všechny pokoje do konce října přípojku na Internet. Student si za tento komfort měsíčně připlatí 200 Kč. Podle původního plánu mělo připojení fungovat při nastěhování, vše se ale oddálilo kvůli kolaudaci.

Až bude fotografování na nové multifunkční karty ukončeno, budou do počítačových učeben vráceny čtečky kart. Studenti budou muset při příchodu protáhnout kartu, aby se mohli přihlásit k počítači. V platnosti zůstává časové omezení na používání výpočetní techniky. Každý student má stanoven týdenní limit. Ten ubývá dle typu používaného počítače a denního času. Na Jižním Městě mají studenti limit na semestr, jeho výše se odvozuje z rozvrhu. Bohužel ani tato časová omezení nevedou ke zkrácení front, které se letos vyskytují v nevídaných délkách a místy i šířkách.

Mohlo by vás zajímat: