Kam za zábavou na Jižňáku

20. 10. 2005 | | Studentský život

Šikanuje vás spolubydlící a chce dojít pro pivo do džbánku, na koleji je nuda k ukousání nebo snad potřebujete vyštípat spolubydlícího, aby byl na večer volný pokoj? Provětrali jsme pro vás okolí „campusu“, abyste vyrazili vstříc společenskému vyžití alespoň trochu připraveni.

Šikanuje vás spolubydlící a chce dojít pro pivo do džbánku, na koleji je nuda k ukousání nebo snad potřebujete vyštípat spolubydlícího, aby byl na večer volný pokoj? Provětrali jsme pro vás okolí „campusu“, abyste vyrazili vstříc společenskému vyžití alespoň trochu připraveni.

Posedět s přáteli se dá skoro kdekoliv a i v okolí kolejí na Jižáku je příležitostí bezpočet. Stoprocentně ale žádný z vás nevynechá dvě hospody v suterénu kolejí – Blanici (kolej Blanice) a Karlos bar (kolej Vltava).

Jsou si podobné interiérem, nabídkou jídel, pití a dokonce i cenami. Obě hostí pijáky na dřevěných lavicích, výzdoba je splácaná ze všeho, co se dá pověsit. V obou si můžete zahrát stolní fotbálek a zavíračku ani u jedné nemá smysl uvádět. Sympatické na těchto podnicích je to, že si můžete poručit od salátů, těstovin, opékaných brambor na mnoho způsobů přes hospodskou klasiku – utopence, hermelíny – až po poctivá jídla jako steaky, guláše a podobně. A za přijatelné ceny. Natolik přijatelné, že za podobný peníz se zde nadlábnete kolikrát lépe než v menze. Blanice ovšem v jedné kategorii poráží Karlose na lopatky a to patnáctikorunovou cenou za desetistupňové pivo.

Karlos zase trumfuje pořádáním hudebních vystoupení a všelijakých parties. Akce na různé druhy panáků pořádají čas od času obě hospody, takže zčistajasna se vám může stát, že kopete vodky jen za pětku.

Zábava mezi paneláky

Osmělíte-li se na pětiminutový pochod od autobusové zastávky skrz příšerné paneláky, dojdete k dvojbloku Kulturního centra Zahrada a jakémusi domu služeb s názvem Slunečnice. Zahrada je opravdu kulturním centrem celého Jižáku. Divadla, promítání filmů a koncerty. Ideální místo k seznámení s nějakým domorodcem.

Pro sportovní fanoušky a sázkařské nadšence doporučujeme Sportbar Slunečnice, především kvůli projekcím sportovních přenosů. Ve Slunečnici můžete kromě návštěvy třech restaurací zakoulet v Bowling baru. Okem viditelná ze zastávky U Kunratického lesa je Pizzeria Dalí. Hned vedle můžete vyzkoušet ricochet.

Je libo break-beat nebo jazz?

Pár minut navíc musíte investovat do návštěvy společenských center přilepených ke stanicím metra. V úvahu připadají Chodov, Opatov a snad Háje. Právě na Hájích je kino Cinema city Galaxie a velmi zajímavá herna Game zone. Na východu metra Opatov si dávají pravidelná dostaveníčka vyznavači break-beatu. Jinak můžete v těchto komplexech čekat typické komunální služby (lékárna, kadeřnictví, potraviny) plus v každém čínské bistro.

Pro fajnšmekry na závěr upozorňujeme na Kulturní centrum Chodovská tvrz. V zámečku se dá strávit příjemné odpoledne naplněné návštěvou galerie, koncertu (vážná hudba, jazz, šanson) a posezením v restauraci. Z Opatova dvě zastávky autobusem, záležitost patnácti minut.

Mohlo by vás zajímat: