Karaoke party a běžecký závod Ramaton. Týdenní přehled akcí

27. 5. 2018 | | Studentský život Prednáška- novela zákona o úèetnictví

Třetí zkouškový týden s sebou přináší spoustu zajímavých akcí. Odreagovat se můžete přijít na běh Ramaton nebo na Karaoke party, která proběhne v Kavárně dobrodruha. Kromě motivačních a cestovatelských přednášek budete mít možnost ochutnat také speciality z latinskoamerické nebo vietnamské kuchyně. V pátek také začne přihlašování na vedlejší specializace magisterského studia.

Pondělí 28. května

Třetí zkouškový týden bude zahájen přednáškou s názvem Poznejte síly zážitků ze svého dětství. O tom, jak nás ovlivnilo dětství, aniž bychom si to uvědomovali, bude přednášet Aleš Kalina, který se dlouhodobě věnuje osobnímu rozvoji. Akci pořádá Cesta úspěšných a konat se bude v 19:30 v NB C. Registrovat se můžete zde.

Úterý 29. května

Jak si zlepšit komunikační a prezentační dovednosti díky tréninkovým metodám používaných nejlepšími kouzelníky, prozradí Tom Gryf na své přednášce Získej nefér výhodu, jakou mají kouzelníci, kterou pořádá Cashflow klub VŠE ve spolupráci s Cestou úspěšných. Akce se koná od 19:30 v NB C. Registraci je potřeba provést zde.

Jak levně a efektivně cestovat po světě, se dozví účastníci na přednášce Jana Macháčka v Kavárně dobrodruha. Zjistí, kde sehnat levné letenky a jak bydlet zadarmo. Akce se koná od 20 hodin. Vstupenku v ceně sto korun zakoupíte zde.

Středa 30. května

O veřejných financích a výdajích na obranu ČSR v letech 1933-39 bude přednášet Jan Pavrl, který je členem Národní rozpočtové rady Fakulty financí a účetnictví VŠE. Událost se bude konat v rámci Absolventské středy od 18 hodin v RB 101. Zváni jsou nejen studenti a absolventi, ale také odborná veřejnost.

Čtvrtek 31. května

Pokud byste se rádi během zkouškového na chvíli odreagovali, můžete si přijít zaběhat na Ramaton 2018, který se bude konat ve Stromovce. Výtěžek z akce bude věnován spolku Ramus, který pořádá aktivity nejen pro mladé lidi s postižením. Vybrat si můžete ze dvou tras – kratší z nich měří 4,3 km a delší 8,6 km. Zúčastnit se mohou také lidé na vozíčku, pro které je vypsána kategorie „na kolečkách“. Registrovat se můžete do neděle 27. kvetkv zde. Za startovné zaplatíte 150 korun. Pro studenty Fakulty mezinárodních vztahů je vstup na závod zdarma. Do políčka slevový kód stačí uvést heslo „VSE“. Registrovat se můžete také přímo na místě za 200 korun od 17:30. Samotný závod pak začíná v 18:30.

Za Latinskou Amerikou se můžete vydat na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Od 9 do 21 hodin se zde bude konat další ročník akce Merkádo. K ochutnání budou připraveny  nejrůznější speciality ze Střední a Jižní Ameriky. Prodávat se bude ale také bižuterie, textílie a bytové doplňky. Jídla budou připravovat Latinoameričané žijící v České republice.

Pátek 1. června

V pátek začíná přihlašování vedlejších specializací v rámci magisterského studia. Pokud jste se zatím stále nerozhodli, čas máte až do 19. srpna. Volbu vedlejšky vám usnadní přehled několika specializací, který najdete zde.

V závěru týdne si můžete přijít odpočinout také na Karaoke party, která se uskuteční v Kavárně dobrodruha. Pokud byste rádi poznali nové lidi, nebo se přišli jen tak pobavit s přáteli, dorazit můžete od 20 hodin. Od 21 hodin čeká na každého návštěvníka drink zdarma.

Sobota 2. června

O víkendu bude v restauraci Phill’s Corner probíhat akce Vietnam weekend. Těšit se můžete na bohatou vietnamskou kuchyni, několik přednášek, workshop rolování závitků nebo večerní promítání filmu. Akce začíná v sobotu od 9 hodin a trvat bude až do neděle do 20 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat: