Kavárna mezi kavárnami

16. 10. 2007 | | Nezařazené

V ulici Řetězová se nachází stejnojmenná literární kavárna, kde se i v centru Prahy dá v klidu vypít šálek čaje či kávy. Literární kavárna Řetězová se nachází na půl cesty mezi Mariánským náměstím, kde je Ústřední knihovna, a Národní třídou.

V ulici Řetězová se nachází stejnojmenná literární kavárna, kde se i v centru Prahy dá v klidu vypít šálek čaje či kávy. Literární kavárna Řetězová se nachází na půl cesty mezi Mariánským náměstím, kde je Ústřední knihovna, a Národní třídou.

Při vstupu do kavárny se člověk ocitne v příjemném prostředí domu Starého Města. Mírnou nevýhodou je, že se v kavárně nachází stoly spíše větší. Může se proto stát, že během rušného provozu, nenajdete místo. Tedy pokud si nebudete chtít k někomu přisednout. Druhé menší minus jsou ne příliš pohodlné židle. Zajímavě však působí jejich různorodost, neboť u jednoho stolu nejsou vždy stejné židle, což spolu s místností dělá, možná trochu překvapivě, zajímavou atmosféru.

Ale nápoje jsou dobré. Jejich ceny nejsou ničím výjimečné – přiměřené množství a poloze kavárny. Espresso nebo čaj vás vyjde na 24 korun. A například velká horká čokoláda je k dostání za 48 korun. Obsluha je příjemná a hezky se na vás usměje. Také vás nechá si v klidu vybrat, pokud zrovna nevíte, na co máte chuť. Stejně jako jsem nevěděl já.
Mimo novin k zapůjčení nabízí literární kavárna i občasné programy. V době uzávěrky podnik neměl žádnou akci naplánovanou, nicméně spokojit se můžete i s černobílými fotografiemi různých neznámých umělců, které visí ve zdejších prostorách.

A v čem má Řetězové ulice opravdovou výhodu? Kromě této literární kavárny jsou naproti hned dvě další. Proto pokud se vám nelíbí v jedné, další podnik není daleko.

Pokud se zrovna proplétáte centrem Prahy, pak spočinout v literární kavárně Řetězová není úplně od věci.

Literární kavárna Řetězová
Řetězová 10, Praha 1
Otevírací doba:
Po–Pá 12:00 – 23:00
So–Ne 17:00 – 23:00

Mohlo by vás zajímat: