Knihovna na internetu

1. 3. 2001 | | Nezařazené

Vadí vám fronty na počítače v knihovně? Určitě ano a my vám poradíme, jak se jim vyhnout. Vyzvedněte si v knihovně papírové lístečky a zasedněte k jakémukoli počítači.

Vadí vám fronty na počítače v knihovně? Určitě ano a my vám poradíme, jak se jim vyhnout. Vyzvedněte si v knihovně papírové lístečky a zasedněte k jakémukoli počítači. Katalog knih se nachází na internetu pod adresou http://library.vse.cz/. Na této stránce vám budou nabídnuty tři varianty prohlížení katalogu: tinweb, tinlib v terminálu nebo tinlibu přímo ve WWW prohlížeči. Nejlepší je poslední varianta, protože vzhled programu je stejný jako na počítačích v knihovně a používá zcela aktuální bázi dat.

Tinlib vám též umožní zjistit, jaké knihy máte půjčené a do kdy byste je měli vrátit. Jak na to? Najedete na Informace o výpůjčkách, zadáte číslo, které máte na školní kartičce a v tu chvíli bude po vás vyžadováno heslo. Při prvním přístupu zadáte „XXX“ a doporučuje se změnit si ho za nové. Pokud jste svoje heslo zapomněli, pak nezbývá než se obrátit na správce (tinlib@vse.cz).

Pro úplnost je třeba dodat, že ke katalogu se dostanete i z Amenu (Iservis -> Tinlib) či studentského Menu(Informační servis VŠE -> Knihovnicko- informační servis -> Katalog VŠE v systému Tinlib).

Mohlo by vás zajímat: