Knihovna na Žižkově celá v novém. Podívejte se, co je po rekonstrukci nového

20. 10. 2017 | | Studentský život, Zprávy ze školy

Po více než měsíci skončil v pondělí 16. října provizorní provoz školní knihovny na Žižkově. Studenti tak znovu bez omezení mohou využívat jejích služeb. Po rekonstrukci tu čeká několik změn, které by pilným posluchačům měly usnadnit studium.

Jedním z hlavních důvodů rekonstrukce bylo rozčlenit studovnu na jednotlivé zóny podle zaměření. Přibylo tak několik menších stolků, společné studovny pro týmové práce a k využití se nabízí i odpočinková místnost s automatem na kávu. Řazení knih zaměstnanci přepracovali tak, aby bylo přehlednější zejména pro nové uživatele. Všechny ucelené sbírky jsou například uspořádány samostatně, stejně jako jsou jazyková literatura a další knihy tematicky řazeny do jednoho bloku. Časopisy jsou pak k dostán u největší odpočinkové zóny – ve studovně.

Více zásuvek, stolů i studoven

Velké stoly, které sloužily pro samostatné studium nahradily ty menší, které jsou rozmístěné po celé studovně. „Na rozdíl od předchozího uspořádání jsou pohromadě vždy jen čtyři studijní místa a střídají se s regály, což poskytuje při studiu příjemný pocit soukromí,” vysvětluje důvod této změny ředitel Centra informačních a knihovnických služeb Václav Šubrta. Přibyly také elektrické zásuvky, které se teď nachází téměř na všech studijních místech.

Zvětšil se také prostor společných studoven. Zatímco v minulém semestru se v knihovně nacházela pouze jedna a většina studentů se tak kvůli omezené kapacitě při zpracovávání týmových prací uchylovala ke stolům a sedačkám na chodbách nebo do tříd, nyní jsou tu umístěny studovny čtyři. „Myslím, že přidat více skupinových studoven byl skvělý nápad. Jinak celkově je to tu takové přehlednější. Víc mi ale ke studiu vyhovovaly větší stoly, kde byla jednotlivá místa oddělená,” hodnotí změny dotázaná studentka druhé fakulty.

Provozní doba knihovny zůstává stejná – otevřeno je každý všední den od osmi do sedmi s výjimkou pondělí. To se knihovna otevírá až v devět hodin. Od 11. týdne výuky až do třetího týdne zkouškového bude navíc každou středu provoz knihovny prodloužen až do 21 hodin.

Foto: Filip Kubus

Mohlo by vás zajímat: