Konference New Media Inspiration: Nebezpečná umělá inteligence?

16. 2. 2018 | | PR články, Studentský život IMG_0063 copy

Umělá inteligence zažívá prudký rozvoj nejen ve světě, ale i v České republice. Narazit na ni už nyní můžeme v každodenním životě, ať to jsou automatické překlady, robotika, virtuální asistenti a chatboty či samořídící automobily. Postupně proniká také do byznysu, průmyslu i služeb. Jak dokáže ovlivnit nás – a obohatí nás nebo je nebezpečná? I na to bude hledat odpovědi konference New Media Inspiration.

V pořadí již sedmý ročník konference NMI, který se koná 3. března 2018 od 9 hodin v prostorách Fakulty stavební ČVUT, i tentokrát slibuje mnoho zajímavých hostů. Na téma umělá inteligence proběhnou přednášky paralelně ve třech sálech, na kterých vystoupí nejen akademici ze společenských i technických oborů, ale i zástupci byznysu, podnikatelé v oblasti Hi-tech a marketingu nebo pracovníci internetových firem.

Těšit se tak můžete napříkad na Josefa Šlerku ze Socialbakers, Jana Hubíka z Paralelního Polisu, Ondřeje Veselého, analytika z Kiwicom a další.

Kromě potenciálního nebezpečí způsobeného umělou inteligencí se konference bude zabývat i tématem související legislativy. Jako zpestření programu si mohou posluchači například prohlédnout konverzačního bota Alquista, kterého vyvinul tým studentů z ČVUT.

Na událost je nutné se registrovat, do 22. února 2018 navíc platí zváhodněné vstupné. Více informací lze najdete na facebookové události zde.

Foto: archiv New Media Inspiration

Mohlo by vás zajímat: