Kopa inspirace, fůra skvělých rad a ranec dobrého jídla, takový bude Startup Festival

28. 4. 2016 | | Zprávy ze školy StartUPfestival_logo_final

Ve středu 11. května od 9.00 se na půdě Vysoké školy ekonomické bude konat Startup Festival, který slibuje představení české startupové scény. Celodenní přehlídka podnikání se uskuteční na základě spolupráce pražských podnikatelských inkubátorů. Vstup na první akci svého druhu je pro účastníky zdarma.

Druhý májový týden se v atriu Rajské budovy na ekonomce sejdou začínající více či méně známé startupy, které budou po celý den prezentovat své projekty v konceptu, který vznikl na základě spolupráce pražských podnikatelských inkubátorů. „Akce je určena pro všechny. Nejen pro nadšence podnikání, ale i pro lidi, kteří toho o podnikání moc neví, ale chtějí se nechat inspirovat,“ říká Lenka Petrášková, organizátorka akce za xPORT VŠE Business Accelerator.

Panelové diskuse s CredoVentures, Atoto nebo Uber

Celodenní program začíná v devět ráno. Po celém atriu budou startupy prezentovat nejen své projekty, ale budou také nabízet volné pracovní pozice ve svých týmech. Doprovodným programem budou nejrůznější panelové diskuze a workshopy. První panelová diskuze na téma „Práce ve startupu vs. korporát aneb proč Startup Festival?“ začíná v 11.00 a jejím úkolem bude účastníkům osvětlit rozdíly v práci v těchto dvou odlišných prostředích.

Pro zájemce o podnikání je od 13.00 připravena diskuse s odborníky z Hithit, CredoVentures, Fundlift a Atoto.cz, kde poradí, jaké jsou možnosti financování pro začínající i pokročilé projekty. Následně přijde na řadu pár velkých příběhů se šťastným koncem. Představitelé Airbnb, Skypickeru a půjčovacího fenoménu posledních měsíců Zonky se podělí o svou cestu byznysovými vodami. Panel s názvem Success stories aneb příběhy úspěšných startupů se koná od 15.00. Od 17.00 se pak strhne boj o auta. Vedle sebe usednou představitelé Uber, Taxify, a Liftago, rivalové v oboru osobní dopravy v České republice. Panelová diskuze nese název Nová éra v osobní dopravě.

Individuální konzultace o právu, médiích nebo business planu

Pro ty, kdo se bojí zeptat veřejně jsou na Startup Festivalu připraveny individuální konzultace na nejrůznější témata. Účastníci dostanou šanci nechat si posoudit kvalitu svého business plánu od venture capital investora. Budou moci probrat právní otázky s právníkem. Nebo prokonzultovat Lean Canvas – podnikatelský plán na „áčtyřce“. V neposlední radě specialista z MAFRA individuálně poradí, jak se startupem prosadit v médiích.

Program doplní ochutnávky a pochoutky za festivalové ceny. Nakrmit účastníky přijedou mimo jiné zdravé pochoutky od Japů nebo Delilife, cupcaky od Cakeland Cupcakes nebo vývar od Konečně vývar.

Sledovat novinky o dění na Startup Festivalu mohou zájemci sledovat zde.

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: