Korunovační klenoty a projížďka historickým metrem. Týdenní přehled akcí

14. 1. 2018 | | Studentský život Prednáška- novela zákona o úèetnictví

Ani třetí lednový týden se nemusíte bát, že vás kromě zkoušek nic jiného nečeká. Pokud si budete chtít na chvíli odpočinout od učení, nechte se inspirovat naším přehledem. Na Pražském hradě se můžete zajít podívat na korunovační klenoty českých králů, dále se projet historickou soupravou metra či navštívit cestovatelskou přednášku o Mexiku a výstavu fotografií nedotknuté divočiny z celého světa.

Pondělí 15. ledna

Pokud vás láká objevování exotických zemí, přijďte se podívat na přednášku Mexiko-místo, kde planeta opravdu žije“. Akce se koná v Nové budově Národního Muzea od 17:30 do 19:00.

Na Fakultě podnikohospodářské končí podávaní přihlášek na mezinárodní MBA program institutu International school of business and management.

Úterý 16. ledna

Na Pražském hradě budou při příležitosti dvacátého pátého výročí vzniku České republiky a stého výročí založení Československa vystaveny korunovační klenoty. Výstava se koná v rámci projektu „Založeno 1918“ a potrvá až do 23. ledna.

Čtvrtek 18. ledna

Opět je tu akce pro dobrodruhy, tentokrát se však jedná o výstavu snímků Václava Šilhy s názvem Na vlnách fotografie“. Autor vás svými záběry zavede do Antarktidy, mezi africké a jihoamerické domorodce nebo do neproniknutelných koutů pralesa jihovýchodní Asie. Václav Šilha je držitelem několika tuzemských a zahraničních ocenění, mezi které patří i Czech Press Photo. Výstava je otevřená až do 25. února v Czech Photo Centre.

Sobota 20. ledna

Dopravní podnik ve spolupráci s Klubem železničních cestovatelů vás zve na projížďku historickou soupravou metra na trase C. Souprava bude jezdit od 10:00 do 17:00 mezi Hlavním nádražím a Kačerovem.

Fakulta mezinárodních vztahů zve na Den otevřených dveří, který se koná od 10 hodin ve Vencovského aule. Součástí jsou také prezentace jednotlivých oborů fakulty, které přibližují studenti spolu se svými vyučujícími v učebnách Rajské budovy.

Foto: iList

Mohlo by vás zajímat: