KPMG Data Festival vás naučí zkrotit data a využít je ve svůj prospěch

7. 10. 2022 | | PR články KPMG Data Festival

Pátek 14. října 2022 bude patřit datům. KPMG Data Festival nabídne i letos pestrý program, který nadchne jak studenty, tak profesionály v oboru datové analýzy. Od 9 do 18 hodin se můžete v atriu Rajské budovy Vysoké školy ekonomické (VŠE) zúčastnit desítek workshopů a přednášek, které vás zasvětí do toho, jak mnohdy matoucí data zkrotit a využít je ve svůj prospěch. Akci pořádá Fakulta informatiky a statistiky (FIS) VŠE, xPort Business Accelerator VŠE a platforma Data & Business. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Program akce je rozdělen do tří bloků podle obsahu, a to Data governance – včera dnes a zítra, Ryzí data – bohatství budoucnosti a Nevšední data pro všední dny. První tematický blok přinese informace o tom, jak data ukočírovat po vzoru korporací i startupů. Ryzí data návštěvníky naučí, jak si udělat pořádek ve svých datových skladech. Díky sekci Nevšední data pro všední dny nahlédnou účastníci do fungování dat ve zdravotnictví či v umění.

Přednášky a workshopy pokryjí širokou škálu témat

Z bohatého programu si vybere každý, vítáni jsou jak začátečníci, tak pokročilejší jedinci. O své know-how se podělí řada firem a startupů, například KPMG, Škoda Auto, Adastra, Livesport, Fortuna, Moneta, Komix, GoodData, Enehano, Dateio, a mnoho dalších. Interaktivní workshopy a přednášky se zaměří mimo jiné na problematiku sdílení osobních údajů s bankovními institucemi, využití dat při záchraně lidských životů či zkvalitnění veřejné dopravy.

Nebude chybět ani veletrh všech zapojených firem, účastníci festivalu tak mohou diskutovat o využití dat v praxi přímo s odborníky. Pokročilejší návštěvníky jistě zaujme manažerská datová hra ADGAME, která simuluje reálnou business situaci, na nejúspěšnější řešitele čeká výhra v podobě zajímavých cen.

Kapacita jednotlivých přednášek a workshopů je omezená, nezapomeňte se registrovat zde.

Foto: Facebook KPMG Data Festival

Mohlo by vás zajímat: