Lekce swingu a oslavy masopustu. Týdenní přehled akcí

28. 1. 2018 | | Studentský život, Zprávy ze školy 7261782614d4805e546915_-var-www-vhosts-ceskydomov-cz-httpdocs-uploads-temp-12379683484d4805e544752-masopust-jpg

Zkouškové období se chýlí ke konci, studenti si proto mohou začít užívat vytouženého odpočinku. Na tento týden je v Praze přichystáno několik zajímavých akcí, kterými se mohou posluchači rozptýlit ještě před začátkem nového semestru. Těšit se mohou na lekce tance, cestopisnou přednášku o Islandu nebo oslavy masopustu.

Pondělí 29. ledna

S volbou prezidenta kolovala médii i internetem řada dezinformací. O tom, jak mohly průběh voleb ovlivnit, připravilo přednášku centrum Langhans patřící pod Člověka v tísni. K tématu Prezidentské volby a dezinformace promluví například Martin Ehl, šéf zahraniční rubriky Hospodářských novin. Akce se koná od 18:00 do 20:00 ve Vodičkově ulici 37.

Úterý 30. ledna

Milujete cestování a sníte o tom, že se podíváte na Island? Pak si přijďte poslechnout přednášku Pavla Dobrovského, novináře z časopisů Level a ABC. Cestopisná přednáška s islandskou tématikou doplněná fotografiemi i videem se uskuteční v ústřední Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí od 17:00. Vstupné na akci je 40 korun.

Středa 31. ledna

Ve středu pořádá den otevřených dveří Fakulta managementu v Jindřichově Hradci. V 10:00 proběhnou prezentace studijních programů, od 11.00 program pokračuje komentovanou prohlídkou budovy a v případě zájmu je připravena od 11:30 také prohlídka zázemí kolejí.

Chtěli byste se učit tančit základy swingu? Cafe Prostoru v Národní technické knihovně (NTK) v Dejvicích nabízí každou středu taneční „open class“ lekce. Jejich smyslem je učit pokaždé něco nového, aby se mohli zapojit i prvně příchozí. Lekce probíhají každý týden od 18.45 do 19.50 v prostorách kavárny. Není potřeba se na akci registrovat předem. Cena jedné lekce je 200 korun.

Čtvrtek 1. února

Na Fakultě stavební ČVUT proběhne ve čtvrtek již třetí ročník Veletrhu pražských veřejných vysokých škol, který je určen zejména zájemcům o studium. Kromě Vysoké školy ekonomické (VŠE) se představí dalších sedm vysokých škol, mezi něž se řadí i Česká zemědělská univerzita (ČZU), Univerzita Karlova (UK), České vysoké učení technické (ČVUT) a další. Akce probíhá od 9:00 do 16:30.

Ve čtvrtek odstartuje v Praze také šestidenní festival PragoFFest. Jde o velký festival popkultury, který ocení zejména příznivci her na konzolích a počítačích nebo ti, kdo rádi hrají deskové a karetní hry. Festival bude bohatý i na přednášky, besedy, workshopy a soutěže. Akce probíhají od 1. února do 6. února vždy od 19:00 do 22:00 v Modré škole v Kupeckého ulici 576. Vstupné na akci začíná na 100 Kč.

Pátek 2. února

Na konci týdne proběhne den otevřených dveří Fakulty podnikohospodářské. Jeho cílem je primárně představit jednotlivé bakalářské i magisterské studijní obory, vedení fakulty a její studenty, seznámit s podmínkami přijímacího řízení, ale i informovat o možnostech studia v zahraničí. Zájemci o studium se dozvědí více informací ve Vencovského aule, kde bude probíhat přednáška od 9:00 a 11:00.

Sobota 3. února

O víkendu čekají Česko oslavy masopustu. Jedna z těchto oslav se koná například na Karlínském náměstí v Praze. Masopust začíná již tradičně ve 13.00 v Kaizlových sadech, odkud se průvod masek postupně vydá na Karlínské náměstí. Kromě ochutnání masopustních specialit si můžete také přijít poslechnout kapelu Vypsaná fixa. Akce probíhá od 13.00 do 18.45. Vstup na akci je zdarma.

Foto: archiv webu NasePraha8.cz

Mohlo by vás zajímat: