Lepší přístup z Hlaváku na VŠE? Starostka Prahy 3 plánuje změnu

14. 4. 2016 | | Studentský život, Zprávy ze školy Stará budova Žižkov

Studenti ekonomky se dočkají přímého výstupu z hlavního nádraží a z metra C na Žižkov. Pomůže jim v tom systém schodišť, výtahů a chodníků, které mají usnadnit překonání převýšení nad nádražím. Starostka Hujová v Radničních novinách Prahy 3 uvedla,že realizace projektu by mohla začít v polovině roku 2018.

Cílem přestavby je tedy prodloužit severní podchod Hlavního nádraží do prostoru, kde navazují výstupy směrem na městskou část Praha 3 a Praha 2, tedy na Žižkov a Vinohrady. “ Napojení směrem na Prahu 3 bude navrženo vyústěním pěší trasy ze severního podchodu do ulice Seifertova a dále propojením přes plánovaný administrativní komplex Churchill Square, který zde už několik let chystá vybudovat společnost CR-City,“ informují Radniční noviny Prahy 3.

To, že nyní přímá trasa z Hlavního nádraží na VŠE neexistuje, vede studenty k hledání kratších cest. Mnozí tak například využívají služební železniční přechod a „na černo“ zdolávají kolejiště hlavního nádraží. Otázkou podchodu se v minulém roce zabýval i Akademický senát VŠE.

ČTĚTE TAKÉ:

Senát VŠE: Řešil se podchod, malware i zkratka InSIS

Zástupce ekonomky navrhuje náhradu za podchod pod Hlavním nádražím

Komentář k volbám, hlasování, programu a jednání Akademického senátu VŠE

Priority nových senátorů: S tímto programem šla koalice za rektorkou

Mohlo by vás zajímat: