Letní semestr za dveřmi. Nejvíce volných dnů bude v dubnu

14. 2. 2020 | | Studentský život, Zprávy ze školy Hlavni-tema_prosinec_2

Zimní semestr skončil, zkouškovému již také odzvonilo a studenti se musí připravit na nový koloběh. Letní semestr začíná již v pondělí, 17. února 2020. iList přináší přehled toho, co nás v letním semestru všechno čeká, na co se můžeme těšit i na co se musíme připravit.

Tak jak bylo zvykem v předchozích semestrech, i nyní budou studentské spolky pořádat řadu aktivit zpestřujících studium. O těchto akcích vás budeme i nadále informovat prostřednictvím Týdenního přehledu, který každou neděli uveřejňujeme na webových stránkách a Facebooku.

Letní semestr oficiálně začíná 17. února a končí 15. května, po kterém následuje zkouškové období počínaje 18. květnem až do 26. června. První týden  výuky, tedy až do pátku 21. února můžou studenti provádět změny v zápisech předmětů.

Začátkem semestru se také můžete začít přihlašovat na semestrální výměnné pobyty v zahraniční na akademický rok 2020/2021. Přihlašování trvá do 26. února.

Stejně jako v zimním semestru a v průběhu zkouškového budou i v letním semestru pokračovat Absolventské středy zaměřené vždy na jiné téma, které umožňují i neformální setkání absolventů se stávajícími studenty.

Pokud se někdo chystá skládat Cambridgeskou zkoušku z angličtiny, nyní je ideální čas se přihlásit. Termíny naleznete zde.

Jestli přemýšlíte nad cizojazyčným studijním programem, tak se můžeme zajít podívat na Den otevřených dveří cizojazyčných studijních programů nejen bakalářského ale i magisterského studia 4. března.

V tomto semestru nás také čekají Děkanský den 9. dubna a Rektorský sportovní den 22. dubna. Z toho důvodu veškerá výuka odpadá a některé provozy budou mít upravenou otevírací dobu. Do dubna také zasahují Velikonoce, které prodlouží víkend a výuka odpadne v pátek 10. dubna i v pondělí 13. dubna. Posledním dubnovým dnem také končí uzávěrka přihlášek na VŠE, a to jak na bakalářská tak i magisterská studia.

V letním semestru nás také čekají promoce. Termíny pro studenty, kterých se to týká, jsou následující:

Fakulta financí a účetnictví: 20. a 21. března (týká se jak bakalářského tak magisterského studia), magisterské promoce jsou také 26. června v případě složení zkoušek později.

Fakulta mezinárodních vztahů: 6. března (bakalářské i magisterské), 24. června je pozdější termín magisterských promocí.

Fakulta podnikohospodářská: 27. března (bakalářské i magisterské) a pro magisterská taktéž 22. června.

Fakulta informatiky a statistiky: 3. dubna (bakalářské tak i magisterské studia).

Národohospodářská fakulta: 17. dubna a 23. června pro magistry.

Fakulta managementu v Jindřichově Hradci: 26. června pro bakalářská studia a 27. června pro magisterská.

Doktorandské promoce proběhnou na všech fakultách 23. června.

Mohlo by vás zajímat: