Letní tipy v Praze: letní kina, komentované prohlídky a piknik na Střeleckém ostrově

8. 7. 2020 | | Studentský život letní kino

Po dlouhém období karantény vám opět přinášíme přehled akcí. Vzhledem k ukončení semestru a začátku léta však začneme rovnou událostmi, kterými si můžete zpestřit slunečné letní dny. K létu již neodmyslitelně patří letní kina a food markety a v našem přehledu samozřejmě naleznete několik z nich. Pokud však zatoužíte po troše kultury, architektury či historie, nezmeškejte prohlídku Novoměstské radnice či výstavy nejlepších fotek Prahy. Více se dočtete v následujícím článku.

Středa 8. července

Letní kino stejně jako každý rok přichystal také Cross club, který pro vás připravil českou klasiku- film „Samotáři“. Promítání kultovního příběhu o vzájemně propojených životech sedmi mladých naprosto odlišných lidí začne o 21:30.

Čtvrtek 9. července

Další z porce letních kin, opět z domácí produkce, pro změnu však v Kasárnách Karlín. Film „Kouř“ vás zavede do prostředí posledních let totality, kdy se pomalu zvrhávají staré pořádky a nastolují nové, které se však od těch starých moc neliší, jen jsou trochu naruby. Na to přijde i mladý inženýr Mirek po nástupu do své nové práce. Promítání začne o 21:00.

Když už budete mít dost letních kin a zatoužíte po změně, máte možnost navštívit komentovanou prohlídku Novoměstské radnice od 20:10 večer. Čeká na vás dávka historie Nového Města pražského založeného Karlem IV.

Trochu kultury si můžete užít také na výstavě věnované fotografické soutěži s názvem „Praha fotografická“. Soutěž se již od roku 1996 zaměřuje na nejlepší snímky města v různých kategoriích za uplynulý rok. Výstava vítězných snímků se bude konat na Staroměstské radnici až do 14. srpna.

Sobota 11. července

Žluté lázně pro vás tento týden připravili ještě jedno promítání, konkrétně film „Hanební parchanti“. Quentin Tarantino vás přenese do období druhé světové války, kde se speciální jednotka chystá zabít během filmového představení nejvyšší vedení Třetí říše. Začátek promítání je naplánován na 21:30.

Pokud zatoužíte po dobrém jídle, zajděte na Střelecký ostrov na akci s názvem „Pražský piknik“. V průběhu víkendu bude na návštěvníky čekat mnoho stánků s originálním street foodem, vystoupení desítek umělců, workshopy a mnoho dalšího. Jelikož se samozřejmě jedná o piknik, k dispozici budou piknikové koše a deky, které celé akci dodají výjimečnou atmosféru.

Neděle 12. července

Druhé promítání v tomhle týdnu má pro vás i Kasárna Karlín, která bude pokračovat další českou klasikou. Film „Jáchyme, hoď ho do stroje!“ vám představí hlavního hrdinu Františka, který věří tomu, že bude mít v životě štěstí, pokud se bude řídit předpověďmi výpočetního stroje kondiciogramu. Promítání je naplánováno na 21:00.

Foto: iDNES.cz

Mohlo by vás zajímat: