Letní ubytování: Nejlevněji vycházejí koleje

5. 6. 2006 | | Nezařazené

Pokud chcete strávit léto v Praze, nabízí se několik možností ubytování. Tou první a nejlevnější je bydlet na některé z kolejí patřících VŠE. Další možností je využít služeb soukromých zařízení, např. hostelů, ubytoven, hotelů či penzionů. Poslední alternativou je pak privátní ubytování. V letošním roce nabízí VŠE k letnímu ubytování od 1. července do 9. září koleje v areálu Jarova (kromě Jarova I. E) a Rooseveltovu kolej.

Přes léto se bude bydlet jen na Jarově. Blanice a Vltava prochází rekonstrukcí.

Nabídka je zúžena o koleje Blanice a Vltava na Jižním městě, které budou veřejnosti uzavřeny kvůli elektroinstalaci a zavádění datové kabeláže. Ubytování na kolejích nabízí VŠE svým studentům od 75 korun na osobu a noc při pobytu delším než sedm kalendářních dní. Tuto částku zaplatíte za noc strávenou v areálu koleje Jarov I. D, v ostatních lokalitách se platí 90 korun.

Koleje VŠE jsou k dispozici také studentům jiných vysokých a středních škol včetně zahraničních, a to za cenu 105 korun za noc na koleji Jarov I. D a 120 korun na ostatních kolejích. I zde platí pravidlo více než sedmi kalendářních dnů.

Pokud budete chtít využít ubytovacích služeb na kratší dobu, platí pro všechny ceník hotelového ubytování. Tam se cena za osobu na noc liší podle místa ubytování a počtu lůžek na pokoji. Pohybuje se ve výši od 190 do 750 korun na osobu a noc. Slevu 25 procent z ceny hotelového ubytování mohou uplatnit držitelé karet ISIC a EURO26. Ceny jsou uvedeny včetně DPH a rekreačního poplatku.

Ubytování si můžete zajistit vyplněním přihlášky, kterou najdete na stránkách Správy účelových zařízení (SÚZ). Tu je pak nutné odevzdat vedoucímu koleje. Ostatní zájemci si mohou pobyt rezervovat telefonicky, faxem nebo je možné požadované údaje podle formuláře přihlášky poslat elektronicky e-mailem. Při nástupu se předkládá potvrzení o studiu (studenti VŠE předkládají index), občanský průkaz a fotografie na kolejní průkaz.

Na kolejích bude i přes prázdniny fungovat internet. Zájemci by proto měli požadavek na něj uvést v přihlášce. Za využívání internetu a za používání počítače se platí paušálně 10 korun na den, což se přičítá k denní sazbě za ubytování. „Budeme usilovat o snížení poplatku, nejspíše na pět korun nebo dokonce zcela zadarmo,“ říká předsedkyně Centrální kolejní rady Veronika Satinská s tím, že snížení sazby na polovinu by se výhledově mohlo týkat také zbytku roku. Namísto současných 200 by tak student zaplatil 100 korun měsíčně.

Mohlo by vás zajímat: