Listopadové číslo vychází v pondělí

3. 11. 2007 | | Nezařazené

Listopadové číslo Studentské listu vychází v pondělí 5. listopadu v 9.00. K dostání bude na obvyklých prodejních místech (vestibul Staré budovy, mezi vchody do učebny RB 101 v Rajské budově a u vrátnice na Jižním Městě). A co se v něm dočtete?

Listopadové číslo Studentské listu vychází v pondělí 5. listopadu v 9.00. K dostání bude na obvyklých prodejních místech (vestibul Staré budovy, mezi vchody do učebny RB 101 v Rajské budově a u vrátnice na Jižním Městě). A co se v něm dočtete?

Na škole již několikátý semestr funguje systém ECTS. Dva posluchači VŠE se rozhodli zpracovat studii, která hodnotí dopady na studenty a vyučující po jeho zavedení. Výsledek byl v podstatě pozitivní, i když nový sytém vyžaduje na studentovi více času na přípravu. Nejvíce se naopak zamlouvají seminární a týmové práce.

Liberální institut existuje při škole již 17 let a má na svědomí mnoho vydaných knížek, mezi nimi například Bohatství národů od Adama Smitha. Kromě toho se zabývá popularizováním vědeckých poznatků z oblasti společenských věd, samostatnou výzkumnou činností či vzděláváním prostřednictvím seminářů s významnými hosty a Letní školy. Na tento článek pak navazuje rozhovor s Miroslavem Ševčíkem.

Jak přesně funguje systém přidělování kolejí? Tuto otázku vám zodpoví článek Jak si ustlat na kolejích, který sleduje, jakými procedurami musí projít žádost o ubytování a následně student, aby se mohl úspěšně zabydlet na některém z pokojů kolejí VŠE. Také se dočtete o konkrétních problémech, které museli studenti řešit, aby ubytování na koleji dostali.

Vicemiss Čerešňáková se stala externí PR manažerkou Českého červeného kříže a apeluje na mladé, aby bezplatně darovali svou krev. Kromě toho momentálně bojuje v Manile o titul Miss Earth

S užitečnými radami, jak získat informace o práci, na kterou si děláte zálusk, přichází opět naše pravidelná rubrika kariéra. Prozradíme vám, že zkušenosti známých nemusí být vždy úplně objektivní, že na firemních webových stránkách se můžete dočíst spoustu zajímavých věcí a že na speciálních akcích firem můžete poznat prostředí, do kterého se chystáte vstoupit.

Malta – ostrov aktivního odpočinku; ráj pro milovníky historie, přírody i romantické dovolené; nejlepší potápění v Evropě za skvělou cenu; žádané jazykové kurzy. Tohle a ještě mnohem víc hlásají poutače mnoha cestovních kanceláří počátkem nové sezony, a tak i my jsme se nechali těmito barevnými lákadly na skvělou dovolenou u moře zlákat.

V ekonomické rubrice se kromě Nobelovy ceny za ekonomii a daňové reformě vlády ČR opět dočtete malou zajímavost z ekonomické historie. Představíme vám článek z doby slavných bitev, vítězství i proher Napoleona, které ovlivnily ekonomickou situaci v celé Evropě. Budete moci obdivovat chytrost židovského bankéře, který nakupoval, když ostatní prodávali, a prodával, když byla cena nejvýše.

Ve sportovní rubrice otevíráme pohled do života studenta VŠE a zároveň flatlandera, který nám představuje svoji oblíbenou činnost, seznamuje nás se svými úspěchy, ale také hovoří o škole či plánech do budoucna. A protože nejen sportem člověk je živ, pro chvíle oddechu jsme pro vás připravili křížovku a jedno středně těžké a těžké sudoku.

V kulturní rubrice se podíváme na Hradešín, který reprezentuje snad všechny v Česku známé slohy. Dáme vám tip, kde příjemně strávit volné chvíle, doporučíme kavárnu v paláci Adria, kam můžete s přáteli vyrazit na malý dýchánek. K uspokojení vašich dalších kulturních smyslů nabízíme básničku z naší dílny, fejeton o tom, jak se věc (ne)dá napravit a povídku.

Mohlo by vás zajímat: