Magisterské obory z VŠE opět uspěly v žebříčku Financial Times

3. 10. 2015 | | Zprávy ze školy Studentské finance - ilustrace

Hned dva programy nabízené Fakultou podnikohospodářskou se umístily v celosvětově uznávaném žebříčku „Master in Management Ranking“.

Jedná se o magisterské obory CEMS, kterému připadlo čtvrté místo, a Podniková ekonomika a management, ten skončil na 72. místě.

Magisterský program CEMS The Global Alliance in Management Education je projektem 29 vysokých škol a univerzit, které nabízí manažerské vzdělání.

„Naší ambicí je být nejlepší fakultou zaměřenou na oblast managementu v regionu střední Evropy,“ říká děkan třetí fakulty Ivan Nový.

Podle Financial Times Ranking najde 95 procent absolventů tohoto programu pracovní uplatnění do tří měsíců. Všichni zájemci o obor CEMS MIM na VŠE prochází tříkolovým přijímacím řízením, kde je, mimo jiné, kladen důraz na znalost alespoň dvou světových jazyků.

Do letošního ročníku bylo zařazeno jen osmdesát oborů z dvaceti pěti zemí. Na prvním místě skončila švýcarská Univeraity of St. Gallen, další dvě místa obsadily francouzské školy HEC Paris a Essec Business School.

Celý žebříček si můžete prohlédnout zde.

ČTĚTE TAKÉ:

Program CEMS má nového ředitele

CEMS oslavil čtvrt století, VŠE je v něm o deset let méně

 

Mohlo by vás zajímat: