Miss VŠE se letos nekoná, důvodem je loňský twerking

30. 11. 2015 | | Studentský život miss

Pokud jste se těšili na letošní soutěž krásy na akademické půdě, máte smůlu. Miss VŠE se letos nekoná.

Důvodem zrušení této soutěže se stal twerking, který loni pobouřil vedení školy. Redakce iListu zjišťovala, jak je to se zákazem nyní.

„Paní rektorka dospěla k názoru, že Miss VŠE 2014 výrazně poškodila dobré jméno školy, proto VŠE již nepovolí žádnému subjektu použít značku VŠE pro organizaci soutěže Miss. Po dobu funkčního období stávajícího vedení VŠE nebude škola tuto soutěž organizovat,“ uvedla v listopadu mluvčí VŠE Julie Daňková. Škola podle ní na svém stanovisku trvá a v žádném případě nedopustí konání soutěže pod její značkou.

Loni v průběhu soutěže předvedly dívky v pražském klubu SaSaZu taneční vystoupení, které mělo podle jeho kritiků hodně vyzývavý podtón. Táto část programu se konala pod záštitou serveru Extra.cz, který se tímto způsobem propagoval.

„Mrzí nás, že dojem z jinak velmi úspěšné a oblíbené akce pokazilo nevhodné taneční vystoupení. Nicméně jako pořadatel akce se nemůžeme zříct odpovědnosti za průběh akce, a za způsobené nepříjemnosti jsme se v minulosti několikrát omluvili,“ uvedla jedna z organizátorek Martina Čmielová. Ta také argumentovala, že se žádná akce nedá propracovat do detailů, i když je původní plán v režii organizátora. „Naší snahou je se do budoucna podobným rizikům vyhnout, a právě proto jsme se rozhodli v soutěži nepokračovat,“ dodáva Čmielová.

ČTĚTE TAKÉ:

Finalistka České Miss: Bojím se, že ztratím botu při promenádě

Miss mi přijde stejně nápaditá a aktuální jako oslava Vítězného února

Česká Miss: Modeling je obrovská škola života

 

Mohlo by vás zajímat: