Multifest pod širým nebem ovládl film Obsazeno

7. 6. 2018 | | Studentský život, Zprávy ze školy 2018-06-05-21-39-54 (1)

Devátý ročník studentského festivalu Multifest pod taktovkou Grafické a multimediální laboratoře (GML) je za námi. Studenti nejen z Fakulty informatiky a statistiky oboru Multimédia v ekonomické praxi, ale i z vedlejší specializace Multimediální komunikace, v letním kině představili své celosemestrální práce. Z pěti krátkých filmů si cenu diváků odnesl film Obsazeno. Snímek obdržel nejvíce hlasů díky svému nadsázkovému příběhu s pořádnou dávkou humoru.

Sázka na tématiku dopadení „zločince“ v období, kdy se škola potýká s nejedním útokem, v kombinaci s promyšlenou zápletkou se ukázala jako jednoznačnou trefou do černého. O hvězdné obsazení filmu se postaral Milan Šteidler, kterému formát evidentně sedl. Spolu s ním jsme měli možnost nahlédnout do zákoutí školy, o kterých se nám ani nezdálo. Do děje diváky vtáhlo také zmíněné dopadení pachatele, který si nic netušící studenty fotil při vykonávání jejich potřeby.

Dalším snímkem, který se částečně odehrál na půdě ekonomky byl film Propojeni. Zajímavou formou zachytil realitu seznamování mladých lidí, a to konkrétně pomocí aplikace Tinder. Naopak další z filmů s názvem Bariéra, nenechal až do poslední minuty nikoho klidného. Při vyslovení jeho názvu by ale asi málokoho napadlo, že nevypráví příběh o postižení nebo o zábradlích, ale o obyčejné pánské ochraně.

Kino vyměnili za areál čističky odpadních vod

Každý máme nějaký sen, pro který bychom třeba i položili život. Film s názvem Příběh s hlavním hrdinou v podání Pavla Novotného se pokouší vyřešit dilema mezi zdravím a životní vášní. Zachycuje stárnutí bývalého reprezentačního bežce, který se nechce smířit s tím, že už by neměl běhat. Řešení je nakonec poměrně triviální – stává se trenérem.

Další dramatický snímek Rotten se zabýval tématem zneužívání dětí. Na první pohled depresivní člověk, kterého akorát propustili z vězení kvůli zneužívání holčiček, je na svobodě. A že to není žádný med zjistí i učitel, který se mu snaží promluvit do duše a radí mu, ať začne jinde znova. Každému ale zatrne, když vyjde najevo, že ani on není tak úplně hodným člověkem.

Celá akce se konala ve Staré čistírně odpadních vod kousek od metra Hradčanská. „Jedná se o bývalý industriální komplex, kde se v minulosti natáčely i scény pro Bídníky nebo jeden z dílů Mission Impossible,“ komentuje výběr prostor jedna z organizátorek. Do areálu čističky se na rozdíl od kina Aero, kde se konaly předchozí ročníky,  vejde mnohem větší počet lidí.

Foto: autorka

Další fotografie z akce pro vás připravujeme.

Mohlo by vás zajímat: