Multimédia otevírají nultý ročník a spouští letní akademii

23. 7. 2018 | | Zprávy ze školy letni_akademie_multimedii-12

Obor Multimédia v ekonomické praxi (MVEP), který zaštiťuje Grafická a multimediální laboratoř (GML) na Fakultě informatiky a statistiky, otevírá pro zájemce nultý ročník studia a Letní akademii multimédií. Ti, kteří rádi fotí, zajímají se o grafiku, video nebo produkci si mohou rozšířit znalosti v jejich kurzech.

Deset studentů bude přijato do Nultého ročníku Multimédia v ekonomické praxi (resp. Roční akademie multimédií), které jsou vedeny v rámci kurzů celoživotního vzdělávání Fakulty informatiky a statistiky. Účastníci tak absolvují kurzy digitální fotografie, základy videotvorby, multimediální tender, kurzy počítačové grafiky, ale také třeba kurz marketingu společně s prezenčními studenty stejnojmenného bakalářského studia.

Nultý ročník je určen začátečníkům v multimediální tvorbě. Zájemci za něj zaplatí 23 tisíc korun za semestr, přičemž studium je rozdělené do dvou semestrů. V případě následného přijetí do bakalářského studia mohou studenti zažádat o uznání kurzů do studijního plánu. Zájemci musí zaslat přihlášku do 15. srpna. Přihlásit se mohou i ti, kteří úspěšně nesložili přijímací zkoušku na MVEP.

Letní akademie učí fotografii, video i komunikaci

Letní akademie je vhodná pro úplné začátečníky, ale také uchazeče o obor MVEP. Účastníci si mohou vybrat ze tří kurzů: Design a komunikace, Grafika a fotografie, Video a produkce. Všechny se odehrají v průběhu srpna a vedou je jak odborníci z ekonomky, tak z praxe. „Každý z kurzů obsahuje třicet až třicet pět hodin praktických workshopů,“ říká koordinátorka akademie Petra Bedřichová. Do každého kurzu je přijato patnáct studentů, přičemž pro otevření musí být přihlášeno devět účastníků. Zájemci za první dva kurzy zaplatí 9 800 korun, u kurzu Video a produkce si připlatí, vyjde na 11 700 korun. V případě zakoupení všech tří kurzů uhradí student částku 26 600 korun. Absolventi získají certifikát o absolvování akademie.

Foto: archiv Grafické a multimediální laboratoře

Mohlo by vás zajímat: