Na akademičky jedeme v plné síle, říká kapitán futsalistů

25. 6. 2016 | | Sport, Studentský život Futsalisté kvalifikace na ČAH

Reprezentace Vysoké školy ekonomické (VŠE) slaví v letošní sezóně samé sportovní úspěchy. Po kvalifikaci fotbalistů na akademické hry výhrou v UniCupu se ve stejných šlépějích vydali i futsalisté. Oba týmy budou bojojovat na Českých akademických hrách (ČAH) v posledním červnovém týdnu v Pardubicích.

Futsalisté se na začátku května probojovali z pražské kvalifikace, kde soupeřili s Vysokou školou chemicko-technologickou a Českým vysokým učením technickým, až na akademické hry. Tam reprezentace VŠE nejdříve vyzve tým Masarykovy univerzity a poté Technickou univerzitu v Liberci (TUL). Ze dvou skupin postoupí do semifinále dvě nejlepší univerzity.

„Oba týmy jsme potkali předloni, když se nám podařilo poprvé postoupit na České akademické hry. Tehdy jsme ubojovali brozovou medaili. Letos TUL nečekaně postoupila na finálový turnaj přes loňského vítěze, Západočeskou univerzitu, takže můžeme očekávat kvalitního soupeře. Uvidíme s jakým týmem přijede Masarykova univerzita, nicméně naším cílem je rozhodně boj o medaile,“ říká kapitán reprezentace Martin Kučera.

Na akademických hrách nastoupí stejný tým, který postoupil z kvalifikace. Doplní je pouze Jindřich Eisenreich z Fakulty mezinárodních vztahů. „Počítáme také s Filipem Labudou, který ale dorazí v neděli večer, takže by případně zasáhl až do medailových bojů. Přijedeme tedy v plné síle,“ dodává kapitán.

„Jsme na zápasy namotivovaní, hodláme si to pořádně užít. Polovina futsalového týmu bude reprezentovat VŠE i ve fotbale, takže je jen dobře, že se i před druhým turnajem rozehrajeme,“ shodují se další hráči.

České akademické hry se letos konají v Pardubicích od neděle 26. června do pátku 1. července. Zápasy futsalu proběhnou už první turnajový den, v bojích o medaile se účastníci utkají v pondělí. Polovina futsalového týmu pak bude mít den na nabrání sil, ve středu totiž zasáhnou do bojů na fotbalovém turnaji.

ČTĚTE TAKÉ:

Fotbalisté míří za obhajobou. V prvním zápase narazí na místní univerzitu

FOTBALOVÁ NADVLÁDA NAD PRAHOU TRVÁ. EKONOMKA VYHRÁLA UNICUP

Bývalý kapitán VŠE: Klíčem k úspěchu je týmovost

Mohlo by vás zajímat: