Na letošní konferenci JDI debatovali studenti o významu preventivní diplomacie

5. 11. 2015 | | Studentský život JDI

V říjnu uspořádala studentská organizace Junior Diplomat Initiative (JDI) třetí ročník mezinárodní konference na téma Preventivní diplomacie: Nástroj na zachování evropské stability?

Akce proběhla v prostorách Černínského paláce. Navštívilo ji téměř sto padesát studentů a pozvání přijali hosté z devíti zemí.

Konference byla rozdělena do tří panelů. V první části se mluvilo o aktérech, nástrojích a trendech preventivní diplomacie. Ve druhém panelu vystoupili reprezentanti mezinárodních organizací, například OSN, OSCE, EEAS, a zabývali se otázkou úspěšné angažovanosti v evropské preventivní diplomacii. Poslední panel se věnoval aktuálním problémům, kterými se Evropa potýká.

S významnými hosty i neformálně

Po jednotlivých prezentacích měli účastníci prostor na dotazy a následně s přednášejícími o daných tématech debatovat. Mezi panely byly přestávky, které poskytovaly možnost mluvit s odborníky i neformálně u šálku kávy.

„Program byl velmi pestrý a zajímavý. Hosté se s námi podělili o bohaté zkušenosti z oborů poutavým způsobem a mohli jsme tak zprostředkovaně získat představu o tom, jak některé věci fungují,“ říká student druhého ročníku diplomacie. I zástupci JDI byli s průběhem spokojeni a rádi by pokračovali v tradici konferencí. „Naším záměrem bylo aktivně zapojit studenty do debaty o důležitých otázkách zahraniční politiky,“ uvádí hlavní koordinátorka konference Michaela Ptáčková. „Živá diskuze potvrdila, že analýza způsobů, jakými lze použít diplomacii k předcházení konfliktů, nabývá na důležitosti,“ doplňuje.

Foto: jdi-vse.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: