Na letošním Career Days zvou firmy do svých obýváčků

20. 1. 2016 | | Kariéra, Studentský život Career DAYS

Šanci potkat se se zaměstnavateli budete mít na festivalu kariéry Career Days. Pro již 23. ročník, který se koná 3. a 4. března, vybrali organizátoři ze studentského spolku Aiesec hotel Diplomat. Cílem akce je propojit firmy se studenty, a to volným a neformálním způsobem.

Společnosti z různých oborů navštívíte v jejich stáncích, vyzkoušíte si případové studie, tréninky nebo půjdete na networkingovou snídani. Na akci si je třeba zakoupit vstupenku, do 30. ledna ji pořídíte za 150 korun.

Festival je určen studentům vysokých škol všech ročníků, kteří mají zájem o oblast marketingu, obchodu, financí a HR. Setkají se s firmami jako Accenture, Nestlé, DHL nebo KPMG, a to v takovém prostředí, aby mohla komunikace probíhat na neformální úrovni, „jako by se potkali v jejich oblíbené kavárně nebo na pikniku.“ Tak představil Career Days hlavní organizátor akce Ondřej Vodák. Za tím účelem je sestaven celý program, záleží jen na návštěvnících, co od akce očekávají.

„Jestli chcete poznat firmu jako takovou, jsou tady setkání. Pokud se chcete něco naučit – trénink. Jestliže se toužíte vžít do role ředitele obchodu jedné z firem, pro vás budou případové studie. Láká vás naopak určitý obor, jako je třeba marketing, jsou tady pro vás panelové diskuze,” prozrazuje víc o programu Vodák. A zatímco ráno se mohou návštěvníci zúčastnit snídaně s firmami, na večeři si některé z nich pozvou pouze vybrané studenty. Druhý den festivalu pak proběhne afterparty.

Career DAYS

Organizátoři slibují, že ani stánky nebudou takové, jak je známe z tradičních veletrhů. Své stanoviště si společnosti uspořádají jako malý obýváček dle svých představ. „Mohou si přivést stolní fotbálek, xbox, cokoliv z jejich vlastní kanceláří,“ doplňují organizátoři.

Vstup na akci je zpoplatněn. Do 30. ledna stojí vstupenka 150 korun, v únoru se cena zvyšuje o stovku. Každý účastník si sestaví svůj vlastní program, jídlo je k dispozici po celý den a v pátek večer proběhne afterparty – to vše je v ceně vstupenky zahrnuto.

Foto: Career DAYS 2014, archiv AIESEC

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: