Na půdě VŠE se darovala krev

28. 10. 2019 | | Zprávy ze školy Darování krve

V úterý 8. října měli studenti i zaměstnanci Vysoké školy ekonomické (VŠE) možnost udělat dobrý skutek, a to darovat krev. Již pátý semestr akce Daruj krev na VŠE probíhal v salónku rektorky od 7:30 do 12:00 ve spolupráci s Ústřední vojenskou nemocnicí. Darování krve organizoval HR klub VŠE pod záštitou rektorky Hany Machkové s podporou Studentského listu, Akademického klubu VŠE (AK VŠE) a České spořitelny.

Dobrý skutek mezi přednáškami

Začínalo se v atriu Italské budovy, kde na zájemce čekalo občerstvení v podobě chlebíčků, sladkých nápojů a sušenek připravené AK VŠE. V atriu zájemci vyřizovali veškerou administrativu. Po vyplnění všech potřebných dokumentů se přesunuli do salónku rektorky. Tam prošli vyšetřením lékařů, kteří určili, zda je zájemce pro darování krve způsobilý. Doktoři u zájemců sledovali váhu, odebrali jim krevní vzorek a zjistili celkový zdravotní stav.

Po úspěšném absolvování lékařské prohlídky bylo každému dárci odebráno cca 450 mililitrů krve. Letos chtělo udělat dobrý skutek 56 lidí, z toho 51 bylo způsobilých k odběru krve. Novinkou letošního roku byla i možnost zapsání se na seznam dárců kostní dřeně, které využilo 10 zájemců.

Mnoho zájemců darovalo poprvé, nalákala je především lokace akce, tedy možnost darovat hned ve škole bez nutnosti dojíždění do nemocnic či darovacích center. Mnozí tak vyplnili svůj volný čas mezi přednáškami či cvičeními.

Příští darování se bude konat v březnu. Chcete-li se zúčastnit, sledujte jejich facebookovou stránku a nezapomeňte se připravit přečtením podmínek třeba na stránkách Červeného kříže, ÚVN nebo Krevního centra. Studenti z jiné země než je Česká republika si také musí dávat pozor na pojištění, které musí být kompletní a české, jen připojištění nestačí.

Mohlo by vás zajímat: