Na víkend do vagonu

2. 5. 2003 | | Studentský život

Zrekonstruovaný obytný vagon v Jizerských horách nabízí od ledna k pronájmu tělovýchovná jednota Ekonom. Studenti školy i veřejnost ho mohou využívat k víkendovým sportovním i společenským akcím. Vagon najdete na nádraží v Kořenově na trati Tanvald – Harrachov, zhruba 300 metrů od budovy samotné železniční stanice.

Zrekonstruovaný obytný vagon v Jizerských horách nabízí od ledna k pronájmu tělovýchovná jednota Ekonom. Studenti školy i veřejnost ho mohou využívat k víkendovým sportovním i společenským akcím.

Vagon najdete na nádraží v Kořenově na trati Tanvald – Harrachov, zhruba 300 metrů od budovy samotné železniční stanice. Pojme až dvacet lidí, součástí interiéru jsou dvoje kamna, vybavení kuchyňky, postele v lůžkové části a splachovací WC. Opravené prostory vagonu jsou elektrifikovány i zavodněny.

Kořenov leží přesně na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Vagon je tak v zimě ideálním opěrným bodem pro túry na běžkách (známá osada Jizerka je vzdálená asi 5 km) a v létě se odtud vyráží na pěší i cyklistické výlety. Dobré terény jsou i na polské straně hor. Pro vodáky může být zajímavý fakt, že nedaleko teče řeka Jizera. Ostatní zase může zaujmout informace o třináctce Svijanech, která se točí v blízkém penzionu Jizerský dvůr.

Za osobu a noc ve vlastním spacáku zaplatí člen TJ Ekonomu 40 korun a nečlen 60 korun. Víkendy je třeba si rezervovat, nejlépe přes web http://navagon.wz.cz/, kde naleznete formulář, kontakt na odpovědnou osobu a přehled již obsazených termínů.

Mohlo by vás zajímat: