Na VŠE odstartoval první univerzitní carsharing

7. 12. 2018 | | Zprávy ze školy 0

Začátkem semestru vznikl v Praze nový carsharingový projekt Uniqway. Nejde však o klasickou komerční carsharingovou společnost, ale o společný projekt studentů Vysoké školy ekonomické (VŠE), Českého vysokého učení technického (ČVUT) a České zemědělské univerzity (ČZU) s podporou automobilové společnosti Škoda Auto a Škoda Auto DigiLab.

Spoluautorkou článku je Michaela Stránská, CEO Uniqway

Právě propojení studentů z různých oborů a různých škol pomohlo vzniknout prvnímu univerzitnímu carsharingu. V týmu Uniqway najdete studenty od marketingu přes design až po technické obory. Jelikož jde o studentský projekt, příznivá je také cena.

Tvoří ji dvě části, za každou započatou hodinu zaplatí uživatel 29 korun a následně 4,90 korun za každý ujetý kilometr. Pokud si však auto pronajmete na více dní, z každých započatých 24 hodin je zpoplatněno jenom prvních deset. To se však vztahuje pouze na časovou složku ceny, sazba za ujeté kilometry se nijak nemění.

Na kartě minimálně dvě stovky

Placení následně probíhá obdobně jako třeba v aplikacích Uber nebo Taxify, při registraci zadáte do systému svou platební kartu, ze které se vám po každé jízdě strhne příslušná částka. Při půjčení musíte mít na kartě minimálně dvě stě korun, jinak systém nepovolí si auto pronajmout.

Co se registrace týká, je nutné nejprve udělat předregistraci na stránkách Uniqway a následně ji dokončit v kontaktním místě na vaší univerzitě. Na VŠE se nachází v přízemí Italské budovy, hned vedle menzy pro vyučující.

Na registraci je nutné mít s sebou občanský a řidičský průkaz a průkaz studenta. Po jejím dokončení si pak můžete stáhnout příslušnou aplikaci, která vás navede k nejbližšímu volnému vozidlu. Vozový park tvoří několik aut Škoda Fabia. Zatím je s nimi možnost jezdit pouze po území České republiky, do zahraničí se s nimi tedy zatím nevydáte. Vyhrazené parkoviště na vrácení vozidla najdete rovněž v aplikaci.

Foto: archiv Uniqway

Mohlo by vás zajímat: