Nahlášená bomba zrušila výuku na Žižkově i Jižáku

4. 4. 2018 | | Zprávy ze školy 2018-04-04-09-13-50 (1)

Dnes v osm hodin ráno obdrželo oddělení PR Vysoké školy ekonomické (VŠE) i redakce iListu neanonymní e-mailové oznámení o bombě. Budova nebyla ve zprávě specifikována, proto byly policií preventivně evakuovány areály na Žižkově i na Jižním Městě. Na místo kromě policie dorazili i hasiči. Podle textu e-mailu měla údajná bomba vybouchnout mezi dvanáctou a třináctou hodinou. Výuka byla vedením ekonomky zrušena až do půl třetí. Žádná bomba nebyla nalezena.

K informování studentů o evakuaci škola využila rozhlas, který vysílal v češtině i v angličtině. V odhlučněných učebnách Rajské budovy ale nebyl slyšet. Studenti se o evakuaci dozvěděli až po odchodu z místností.

Co se odeslaného e-mailu týká, mohlo se jednat pouze o jednorázově vytvořený účet. Jméno odesílatele e-mailu není v InSISu dohledatelné. Nemusí to však znamenat, že se jedná o člověka spojeného s VŠE.

Studenti si nyní stěžují, že hlavním komunikačním kanálem při této události je sociální síť Facebook. Ocenili by prý také e-mail od učitele, že výuka odpadá.

Mohlo by vás zajímat: