Drakiáda nebo veletrh pracovních příležitostí. Týdenní přehled akcí

13. 10. 2019 | | Studentský život Pražský hrad

Podzimní počasí už udeřilo v celé své síle, to ale neznamená, že byste měli zůstat doma. Ve škole se tento týden koná kromě veletrhu Šance i několik zajímavých workshopů. Pokud máte chuť spíš na kulturní zážitek, zajděte na vystoupení folklórního souboru Gaudeamus. A na závěr si o víkendu dejte něco dobrého na zub.

Pondělí 14. 10.

Nostalgicky vzpomínáte na to, jak jste si užívali podzim, když jste byli malí? Vraťte se do dětství na Drakiádě na Letenské pláni. Začátek je v 16 hodin. Draka si přineste vlastního.  Na místě na vás bude čekat malé občerstvení.

Úterý 15. 10.

Hledáte práci nebo se chcete porozhlédnout, co současný trh práce nabízí? Pak se od úterý do čtvrtka vždy od 10:00 do 16:30 stavte v atriu RB na veletrh pracovních příležitostí Šance, kde najdete celou řadu firem ze všech pracovních odvětvích nebo si můžete zasoutěžit o hodnotné ceny. A ve čtvrtek se nezapomeňte stavit i u našeho iListího stánku.

SpoluPRACUJEME, projekt organizující neformální putovní coworkingové srazy, pořádá další pracovní setkání tentokrát se uskuteční v karlínské WeWork Lounge. Přineste si, co potřebujete a nechce se ostatními motivovat  k práci. Povinnosti můžete plnit od 9:00 do 17:00, účast je zdarma.

Středa 16. 10.

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak manažeři různých firem mohou ovlivňovat veřejné mínění? POkud ne, příležitost budete mít na přednášce Fakulty podnikohospodářské Manažeři, demokracie a fake news pořádané v rámci Týdne demokracie. Přijďte v 18:00 do NB D.

Ministerstvo obrany společně s Ústřední vojenskou nemocnicí zahájí výstavu fotografií z misí českých vojáků s názvem Ten druhý život.  Výstava má návštěvníkům přiblížit, jak zahraniční vojenské mise probíhají a co účast na nich obnáší, ale i ukázat i to, jak vypadaly v minulosti nebo jak žijí veteráni těchto misí. Na výstavu se můžete podívat v prostorách nemocnice až do 7. 11. Vstup je zdarma.

V rámci pravidelných absolventských střed na VŠE bude tentokrát přednášet Ivana Sedláčková na téma Crowdfunding jako prostředek ke splnění snů. Přijďte v 18 hodin do RB 211. Registrovat se můžete zde.

Pro milovníky akčních filmů si Kino Aero nachystalo třídenní maraton legendárních zástupců tohoto žánru. Na Fest Akci uvidíte až sedm filmů z několika zemí a hvězdami jako Jackie Chan, Jean-Paul Belmondo nebo Jean Claude van Damme. Lístky koupíte na stránkách kina.

Čtvrtek 17. 10.

Zajímá vás právo? Pak ve čtvrtek přijďte na workshop o rodinné ústavě. Dozvíte se nejen o základních pravidlech rodinného podnikání, ale i další užitečné tipy. Akce začíná ve 14 hodin RB 359 a je potřeba se předem registrovat.

Na své vystoupení vás zve i folklorní soubor Gaudeamus. Tentokrát půjde sice pouze o hudební číslo bez tance, i tak se ale máte na co těšit. V klubu Celetná uslyšíte od 19:30 klasické písničky i novinky v repertoáru souboru. Vstupné je dobrovolné.

Sobota 19. 10.

Sychravé podzimní počasí si přímo říká o něco teplého na zub a co zahřeje šlověka lépe, než pořádná polévka.  Na sedmém ročníku smíchovského Polívkobraní si mezi polévkami z celého světa vybere opravdu každý. Začátek je v 10 hodin na Smíchovské náplavce. Vstupné vás vyjde na stovku.

Mohlo by vás zajímat: