Nechoďte na komedie, koukněte na video o Rajský

2. 8. 2006 | | Názory, Zprávy ze školy

Rajská budova má konečně své video. Průvodce, který dokáže poodhalit divákovi tajemství, jak se neztratit v Rajské budově. Autor zvolil tentokrát netradiční pojetí a na obrazovku umístil sympatickou slečnu Kateřinu, která vše komentuje. Nápad dobrý, co jeho zpracování? Pokud jste měli předcházející videa ze Žižkova a Jižáku za dobrý prostředek na spaní, s Rajskou v tomto směru nepočítejte.

Rajská budova má konečně své video. Průvodce, který dokáže poodhalit divákovi tajemství, jak se neztratit v Rajské budově. Autor zvolil tentokrát netradiční pojetí a na obrazovku umístil sympatickou slečnu Kateřinu, která vše komentuje. Nápad dobrý, co jeho zpracování? Pokud jste měli předcházející videa ze Žižkova a Jižáku za dobrý prostředek na spaní, s Rajskou v tomto směru nepočítejte. Už po chvilce sledování je jasné, že žádný nudný monolog typu „tam je učebna 101, tam je učebna 102,…” se konat nebude.

Slečna Kateřina na první pohled zaujme nejen svým úsměvem, ale i krátkou sukní, která se zdá být v určitých záběrech ještě kratší než krátká. Nejprve trocha historie, potom suchá teorie. Ale ona zrovna suchá není. Všechno, co jde v Rajský dělat, si za vás slečna Kateřina vyzkoušela. Chůzi po schodech i jízdu výtahem, práci s notebookem i čekání na referentku, nakoukla na zkoušky i na konferenci a nakonec ukázala, jak se můžete dovolat svému oblíbenému učiteli. Pokud po něm toužíte po večerech, můžete se stejně jako Kateřina spojit s místností na fakultě pomocí intercomu, pokud se vám stýská i o víkendu, zavolejte mu a on si to poslechne přes svůj mail. Stejně jako to udělali autoři videa a otázkou „Co jste měla dnes k obědu?” uzavřeli tuto kapitolu.

A máme večer. Škola se vyprázdnila a uklidnila a slečna Kateřina pomalu odchází pryč. Ale co se nestalo! Jak se s námi loučila, úplně na všechno zapomněla. Dívá se na hodinky. Úlek! Strach v očích! Diváci s napětím pozorují, ani nedýchají. Stihne to Kateřina k východu včas? Dokáže překonat chodbu za necelou minutu, nebo se brána zavře nadobro? Bohužel! Nestihla. Hudba pomalu utichá a chudák slečna Kateřina lomcuje z posledních sil mříží od průchodu mezi Rajskou a Novou budovou. Tak nevím, je to thriller, nebo komedie?

Mohlo by vás zajímat: